Aplikacja Sway dla Windows już na wpół dostępna w Sklepie

Aplikacja Sway dla Windows już na wpół dostępna w Sklepie

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 8/3/2015, 10:40 AM

Liczba odsłon: 2152

W dedykowanym systemom Windows Sklepie z aplikacjami pojawiła się właśnie wyczekiwana od dawna aplikacja opisowa Sway, pozwalająca w prosty i skuteczny sposób urzeczywistniać nasze pomysły. Aplikacja jest co prawda dostępna do pobrania i po instalacji uruchamia się, ale oferowana w jej ramach usługa nie jest jeszcze aktywna, co na chwilę obecną uniemożliwia pracę z programem.

Jak charakteryzuje ten program Microsoft, Sway to cyfrowa aplikacja opisowa do pracy, szkoły i domu, która umożliwia szybkie i łatwe tworzenie dopracowanych, interakcyjnych raportów, prezentacji, prywatnych opowieści i nie tylko. Dodaj zawartość, a Sway zajmie się resztą.

Do głównych zalet aplikacji Sway należą prezentowanie historii przy użyciu interakcyjnych treści, wyszukiwanie treści sugerowanej na podstawie zawartości, możliwość szybkiej modyfikacji i formatowania swaya za pomocą dostępnych w programie projektów oraz szybkie (dzięki synchronizacji z chmurą OneDrive) udostępnianie i nawiązywanie współpracy w ramach pojedynczego łącza.

Obecnie po uruchomieniu aplikacji nie możemy jeszcze niczego tworzyć. Otrzymujemy jedynie komunikat zachęcający nas do późniejszego skorzystania z programu, lub też natychmiastowego skorzystania usługi internetowej sway.com. Wygląd oraz możliwości nadchodzącej aplikacji możecie jednak już teraz podejrzeć na zamieszczonych tu zrzutach ekranu.

Niestety nie wiemy do końca kiedy z opublikowanej dziś aplikacji będzie można korzystać. Jednak już samo pojawienie się jej w sklepie oznacza, że Microsoft będzie się starał dotrzymać obiecanego nam słowa i faktycznie udostępni ją na platformę Windows jeszcze przed końcem lata. Jak na razie Sway dostępny jest tylko na platformie mobilnej iOS (iPad i iPhone).

Aplikację Sway dla Windows 10 możecie pobrać ze Sklepu Windows już teraz. Dostępna z jej poziomu usługa aktywuje się automatycznie, gdy tylko zostanie włączona.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia