Aplikacja "Spotkania" w Microsoft Teams już dostępna

Aplikacja "Spotkania" w Microsoft Teams już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/7/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 734

Choć o funkcji "Spotkania" ("Meet") w Microsoft Teams wspominano już na październikowej liście zmian, Microsoft dopiero wczoraj ogłosił jej dostępność. Spotkania to aplikacja, która pomoże firmom prowadzić bardziej efektywne, nomen omen, spotkania. Co warto o niej wiedzieć?

Spotkania łączą w jednym miejscu wszystkie typowe aktywności związane z przygotowywaniem spotkań i nadrabianiem zaległości. Aplikacja pomaga zwiększyć efektywność spotkań, upraszczając przygotowywania i skracając czas spędzony na ponownym odwiedzaniu poprzednich spotkań. Spotkania zapewniają pojedynczy widok nadchodzących i ostatnich spotkań oraz umożliwiają szybkie odkrywanie zawartości spotkań, takiej jak czaty, pliki, plany, udostępnione dokumenty i podsumowania. Aby uzyskać dostęp do tej nowej funkcjonalności, najpierw trzeba włączyć przełącznik "Wypróbuj nową aplikację Teams" w lewym górnym rogu.

Po włączeniu nowego Teams przejdź do widoku "Wyświetl więcej aplikacji" ("...") i wyszukaj aplikację "Spotkania" ("Meet"). W naszym przypadku wciąż jeszcze aplikacja pozostaje niedostępna. Możemy jednak rzucić okiem na to, co Microsoft pokazał na blogu. Po uruchomieniu i Spotkań zobaczymy nadchodzące spotkania wraz z kluczowymi informacjami w jednym miejscu. Pozwala to łatwo przygotować się do tych wydarzeń, sprawdzić agendę, udostępnione dokumenty i czaty spotkań.

Aplikacja

Możesz z tego miejsca przejść do czatu z uczestnikami przed spotkaniem.

Aplikacja

Spotkania wyciągają też na wierzch inteligentne wglądy, np. gdy spotkanie odbywa się poza Twoimi godzinami pracy, gdy żaden z uczestników nie odpowiedział czy ile ogółem osób zostało zaproszonych.

Aplikacja

Oprócz podglądu tych kluczowych informacji możesz też wykonać w Spotkaniach różne szybkie akcje, np. wysłać aktualizacje i prośby jednym kliknięciem, niezależnie od tego, czy jesteś uczestnikiem, czy organizatorem. Szybkie działania dla organizatora to m.in. Nagrywanie, które otwiera ustawienia pozwalające włączyć automatyczne nagrywanie, Wyślij przypomnienie, aby automatycznie przypomnieć zaproszonym uczestnikom o RSVP, i Zaplanuj ponownie.

Aplikacja

Szybkie akcje dla uczestników obejmują Prośbę o nagrywanie, która automatycznie pisze wiadomość na czacie z prośbą o nagrywanie do uczestników, Spóźnię się, która automatycznie pisze wiadomość z powiadomieniem uczestników o Twoim spóźnieniu, oraz Dołącz, aby dołączyć teraz jednym kliknięciem.

Aplikacja

W sekcji Ostatnie zobaczysz ostatnie spotkania. Możesz filtrować listę, przechodząc na zakładki Wszystkie, Zawartość i Nagrane.

Aplikacja

Możesz też wyszukiwać konkretne spotkania poprzez pasek wyszukiwania, podając słowa kluczowe lub dane mówiących.

Aplikacja

W przypadku użytkowników Microsoft Teams Premium aplikacja Spotkania automatycznie integruje się z inteligentnymi podsumowaniami. Zobaczą oni wzmianki z imionami i zadania wygenerowane przez AI w sekcji Ostatnie. Mogą także nawigować do pełnego inteligentnego podsumowania jednym kliknięciem.

Aplikacja

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/discover-prepare-and-recap-your-meetings-in-one-place-with-meet/ba-p/3973351