Aplikacja OneNote z nowymi funkcjami

Aplikacja OneNote z nowymi funkcjami

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/25/2013, 8:42 PM

Liczba odsłon: 4659

Pobieranie danych z ekranu, skanowanie kamerą i rozpoznawanie znaków. To nowe funkcje aplikacji OneNote dla systemu Windows 8.1.

Najwyraźniej Microsoft uzupełnia teraz te braki, których nie dało się wyeliminować przed premierą zestawu aktualizacji Windows 8.1 w połowie października i regularnie aktualizuje najważniejsze aplikacje pracujące z interfejsem Modern. Kilka dni temu nowe funkcje otrzymały programy Poczta, Kalendarz i Kontakty, później usprawniony został odtwarzacz Wideo. Microsoft pracuje też nad zwiększeniem prędkości działania tych programów, chcąc w przyszłości dodawać do nich dodatkowy kod – wspomaganie roboczo nazywa się ‘Project N’.

Jedna z nowości w OneNote wykorzystuje ciekawą funkcję, którą Microsoft wprowadził do Windows 8.1. Chodzi o funkcję Udostępnianie w panelu bocznym. Teraz OneNote pozwala na zrobienie zrzutu ekranu przez Udostępnianie i automatyczne wklejenie go w notesie OneNote.

Kolejna nowość to Camera Scan. Opcja ta umożliwia wykorzystanie kamery wbudowanej w urządzenie i skanowanie dokumentów lub zdjęć. Microsoft podaje, że oprogramowanie będzie automatycznie przycinać i obracać obraz oraz usuwać zbędne cienie i wyostrzać skanowane w ten sposób elementy.

Ostatnia z nowości to funkcja rozpoznawania znaków. Opcja została wcześniej wprowadzona do SkyDrive i pozwala na 'wyciągnięcie' tekstu ze zdjęcia. W tak wstępnie obrobionym tekście można znaleźć konkretne słowa lub przetłumaczyć cały tekst na inny język.

Wśród mniejszych usprawnień aplikacji OneNote można wymienić chronologiczne porządkowanie notatek oraz funkcję podglądu bez konieczności otwierania całej strony. Deweloperzy poprawili też wygląd programu, szczególnie interfejs przeglądania w trybie pełnoekranowym.

OneNote to obecnie jedyna aplikacja pochodząca z pakietu Office 2013, która posiada swoją wersję w interfejsie Modern. Kolejne programy z nowym interfejsem mają pojawić się najwcześniej w przyszłym roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia