Aplikacja "Continue on PC" na iOS niebawem utraci wsparcie

Aplikacja "Continue on PC" na iOS niebawem utraci wsparcie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/24/2021, 4:09 PM

Liczba odsłon: 2833

Jednym z ważniejszych kamieni milowych w integracji Windows 10 z Androidem i iOS było wprowadzenie funkcji "Kontynuuj na komputerze" do Microsoft Launchera i Microsoft Edge. Funkcjonalność jest też dostępna jako samodzielna apka "Continue on PC" dostępna w App Store. Wszystkie te wydania są już jednak w mniejszym bądź większym stopniu przestarzałe, a ich zadania przejęły nowocześniejsze rozwiązania, takie jak wbudowana synchronizacja w Edge czy środowisko Twój telefon.

Funkcjonalność "Kontynuuj na komputerze" debiutowała w 2017 roku jako całkiem udane podejście Microsoftu do przenoszenia pracy między urządzeniami. W tamtym czasie mobilne wersje Edge dopiero wkraczały na iOS i Androida, z kolei aplikacja Twój telefon jeszcze nie istniała. Dopiero po jej uruchomieniu starsze rozwiązania przestały być potrzebne. Kontynuowanie na PC w tym wydaniu zaczęło być wycofywane w 2019 roku. Początkowo jego przycisk zniknął z karty udostępniania Androida, a w przeglądarkach mobilnych zastąpił go przycisk "Pomocnik aplikacji Twój telefon — Łącze do Windows". Teraz Microsoft zapowiada, że wycofa również samodzielną aplikację "Continue on PC" na iOS.

Continue on PC

"Continue on PC" na iOS otrzymał właśnie aktualizację do wersji 1.9.5, która nie dodaje niczego nowego oprócz wiadomości informującej o zbliżającym się końcu wsparcia. 27 lipca 2021 roku aplikacja Continue on PC nie będzie dłużej wspierana. Aby nadal udostępniać strony na inne swoje urządzenia, zainstaluj Edge — głosi komunikat. Wygaszenie wsparcia zapewne oznacza tu nie tylko usunięcie z App Store, ale też utratę funkcjonalności. Można ją jednak łatwo odzyskać, korzystając z synchronizacji w Edge, która działa doskonale.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia