Aplikacja Amperage pozwoli uruchomić Recall na niewspieranym sprzęcie

Aplikacja Amperage pozwoli uruchomić Recall na niewspieranym sprzęcie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/3/2024, 1:35 PM

Liczba odsłon: 281

Jak już wiadomo, Recall w Windows 11 ma dość duże wymagania sprzętowe, jako że oficjalnie uruchomi się tylko na Copilot+ PCs. Nieoficjalnie już w zeszłym tygodniu widzieliśmy dowody na działanie usługi na dość słabym pececie, który nawet nie leżał koło NPU. Osoba, która to pokazała, udostępniła aplikację, która ułatwi odblokowanie Recall wszystkim zainteresowanym. Na czym to polega?

Pod koniec maja słynny leakster Albacore pokazał, że udało mu się uruchomić Recall na Windows 11 na komputerze zupełnie niespełniającym oficjalnych wymagań. Niedługo później użytkownik ten podzielił się narzędziem, które to umożliwia. Nowa aplikacja wiersza poleceń o nazwie "Amperage" pozwala ominąć oficjalne wymagania.

Aplikacja Amperage pozwoli uruchomić Recall na niewspieranym sprzęcie

Amperage to konsolowa aplikacja Windows, zaprojektowana, by pomóc Ci włączyć Recall na urządzeniach, które nie są oficjalnie obsługiwane. Na ten moment Amperage może włączyć recall, jeśli Twoja maszyna ma CPU/SoC Arm64. To dowolny chipset Qualcomm Snapdragon, Microsoft SQ lub Ampere. Upewnij się, że korzystasz z Windows 11 24H2 build 26100.712 przed uruchomieniem. Starsze buildy, a także nowsze bety (buildy 26200-26217) nie zawierają niezbędnych składników OS dla Recall. Większość użytkowników x86_64 będzie musiała poczekać, aż Microsoft opublikuje Składniki AI dla swojej platformy. Jeśli jednak czujesz się wyjątkowo przygodowo, możesz wypróbować emulowanie Windowsa Arm64 na swoim PC x86_64 z Windows – pisze autor narzędzia, thebookisclosed (Albacore).

AmperageKit można pobrać z GitHub. Tam również znajduje się instrukcja korzystania z narzędzia.

Źródło: https://github.com/thebookisclosed/AmperageKit