Antywirus Microsoftu skierowany do produkcji

Antywirus Microsoftu skierowany do produkcji

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 12/21/2010, 12:42 PM

Liczba odsłon: 5607

Długo oczekiwany przez duże przedsiębiorstwa pakiet antywirusowy Forefront Endpoint Protection 2010 został skierowany do produkcji. Od 1 stycznia 2011 r. zainteresowane firmy mogą pobrać wersję RTM z serwisu Microsoft Volume Licensing Service Center (VLSC) lub natychmiast wypróbować wersję testową.

Forefront Endpoint Protection 2010 (FEP) to nowa generacja systemu Forefront Client Security, który służy do ochrony antywirusowej i zabezpieczeń przed działaniem oprogramowania szpiegującego, zarówno dla komputerów użytkowników pracujących w sieci korporacyjnej, jak i tych, którzy uzyskują zdalny dostęp do zasobów firmowych. FEP jest w pełni zintegrowany z System Center Configuration Manager 2007 (SCCM), co usprawnia ochronę punktów końcowych, a jednocześnie znacząco zmniejsza koszty utrzymania infrastruktury. Klienci mogą teraz szybko i wydajnie wdrożyć, skonfigurować, zarządzać i aktualizować FEP oraz tworzyć szczegółowe raporty stanu zabezpieczenia desktopów i serwerów.

„W przypadku użytkowników indywidualnych i małych firm, potrzebujących ochrony przed niebezpiecznym oprogramowaniem, aplikacjami szpiegującymi, wirusami, trojanami i rootkitami, odpowiednim narzędziem ochrony jest bezpłatny Microsoft Security Essentials, który skutecznie zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa na komputerach z oryginalnym systemem Windows,” – powiedziała Anna Filutowicz z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialna za FEP. – „Natomiast Forefront Endpoint Protection 2010 zapewnia ochronę punktów końcowych w dużych przedsiębiorstwach, włączając w to nie tylko ochronę przed niebezpiecznym oprogramowaniem, ale także centralne monitorowanie stanu infrastruktury oraz zarządzanie działaniem firewalli. Ponadto Forefront Endpoint Protection umożliwia centralne wdrażanie oprogramowania, poprawek i aktualizacji, centralną konfigurację i konsolę do raportowania, które są niezbędne do zapewnienia ustalonego poziomu ochrony w skali całego przedsiębiorstwa”.

Obydwa produkty niezbędne do ochrony i konfiguracji punktów końcowych (SCCM oraz FEP) zawarte są w ramach licencji Enterprise CAL (ECAL). W związku tym z klienci nabywający licencję ECAL, automatycznie zyskują dostęp do licencji niezbędnych do uruchomienia tego rozwiązania. Aby wdrożenie przebiegało jeszcze łatwiej, FEP identyfikuje i zastępuje produkty chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, które mogły być zainstalowane wcześniej.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia