Anniversary Update otrzymał aktualizację w ramach długiego wsparcia

Anniversary Update otrzymał aktualizację w ramach długiego wsparcia

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/5/2018, 9:37 AM

Liczba odsłon: 2031

Jeśli z jakiegoś powodu nadal posiadacie Anniversary Update, to mamy dla Was dobrą wiadomość! Microsoft udostępnił właśnie dla tej niewspieranej już wersji systemu paczkę aktualizacji zbiorczych. Są one udostępniane w ramach LTSC - czyli Long Term Servicing Channel. W tym kanale Microsoft zapewnia aktualizacje o wiele dłużej niż zwykle. Dotyczy to w szczególności tych użytkowników, którzy posiadają wersję Windows 10 Enterprise lub Education. Otrzymają ją również posiadacze Windows Server 2016 LTSC. Jeśli posiadacie wersję Home lub Pro, i nadal pracujecie na 1607, to na aktualizację liczyć nie możecie. Lepiej po prostu dokonać aktualizacji do wyższej, nadal wspieranej wersji.

Aktualizacja oznaczona jako KB4478877 podnosi numer kompilacji do 14393.2641 i zawiera zaledwie jedną konkretną poprawkę. Rozwiązuje ona problem, który zapobiega udostępnieniu na żądanie portu SNAT (Source Network Translation Network), przydzielonego do maszyny wirtualnej po tym, jak port SNAT nie jest już używany. Jednak niestety lista znanych błędów w tej kompilacji jest nieco większa.

Jeśli zainstalowaliśmy sierpniową poglądową wersję paczki jakościowej lub wrześniową aktualizację .NET Framework, może wystąpić wyjątek przy implementacji SqlConnection. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu i odsyła zainteresowanych do artykułu, który opisuje sposoby jego obejścia. Ponadto aktualizacja powoduje problemy z Windows Media Playerem, natomiast gdy korzystamy z funkcji związanych z czcionkami EUDC (End-User Defined Character), to system może przestać odpowiadać. Wszystkie powyższe błędy zostaną usunięte w przyszłych aktualizacjach.

Więcej błędów niż poprawek - to fakt. Ale są to problemy raczej drobne, a Microsoft uczciwie się do nich przyznaje i pracuje nad ich usunięciem. Aktualizacja będzie udostępniana w ramach Windows Update i nie trzeba jej pobierać ręcznie. Jeśli jednak chcecie zainstalować ją samodzielnie, to można ją pobrać z katalogu Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia