Anniversary Update dla Windows 10 Mobile także 2 sierpnia

Anniversary Update dla Windows 10 Mobile także 2 sierpnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/30/2016, 2:37 PM

Liczba odsłon: 2353

Microsoft ogłosił wczoraj kolejny kamień milowy - Windows 10 znajduje się już na 350 milionach aktywnych urządzeń na całym świecie. Smartfony mają w tym zestawieniu niewielki udział. Zaledwie 11% wszystkich smartfonów z Windows działa pod kontrolą Windows 10 Mobile, a wzrost udziałów nowego systemu znacznie zwolnił. Ci, którym udało się zaktualizować swój telefon z Windows Phone 8.1 lub zakupili urządzenie z preinstalowanym W10M, z pewnością także czekają na Anniversary Update. Microsoft ma dobre wieści - aktualizacja nadejdzie tego samego dnia, co w wersji PC.

Data wydania Anniversary Update dla PC była znana od 28 czerwca, jednak dopiero dzień później Microsoft oficjalnie ją potwierdził, prezentując przy okazji szczegółową zawartość aktualizacji. Choć uaktualnienie przypada w 1 rocznicę wydania Windows 10 dla PC (a dokładniej - 4 dni później), będzie ono dostępne także dla innych platform, wliczając w to właśnie Windows 10 Mobile i Xbox One. Nie było więc do końca jasne, czy aktualizacja dla telefonów zostanie udostępniona w tym samym czasie. Wątpliwości rozwiała szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar: "[W10M Anniversary Update] zacznie być udostępniana 2.08. Zajmie to trochę czasu, jako że do zaktualizowania jest *sporo* maszyn z całego świata".

Wyjaśnienie padło też z ust rzecznika prasowego Microsoft: "Windows 10 dla PC i [urządzeń] mobilnych będzie pierwszym, który otrzyma Anniversary Update. Inne urządzenia otrzymają je później, a więcej na ten temat powiemy w przyszłości. Anniversary Update rozpocznie się 2 sierpnia i będzie udostępniane dalej. Patrząc na skalę dostarczenia aktualizacji dla ponad 350 milionów urządzeń na całym świecie, nasz proces udostępniania będzie [odpowiednio] wymierzony, byśmy mogli mieć pewność, że zapewniamy świetne doświadczenie klienta". Może to oznaczać, że Microsoft przygotował już swoje serwery na ogromny transfer danych, który może być zbliżony do tego z pierwszych dni po premierze Windows 10 w zeszłym roku.

Choć aktualizacja zapowiedziana jest na 2 sierpnia, nie ma absolutnej pewności, że każdemu uda się pozyskać uaktualnienie w ciągu tego dnia. Microsoft celowo mówi o rozpoczęciu aktualizacji, bowiem od tego dnia obowiązywać będzie coś w rodzaju kolejki, uzależnionej zapewne od przepustowości serwerów z aktualizacją.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia