Animowane tła na spotkaniach Teams dostępne dla Insiderów

Animowane tła na spotkaniach Teams dostępne dla Insiderów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/23/2023, 2:30 PM

Liczba odsłon: 1375

Animowane tła na spotkaniach są już dostępne dla użytkowników Microsoft Teams Public Preview. To ciekawe urozmaicenie dla rozmytego tła lub zamiany tła na jednolity obraz przy zachowaniu sylwetki osoby w widoku z kamery. Sprawdzamy, jak to włączyć, jakie są ograniczenia i wreszcie w jakich wersjach Teams funkcja jest dostępna.

Animowane tła pozwalają zamienić istniejące tło na dynamiczną animację, która ma zapewnić bardziej immersyjne środowisko wirtualne. Funkcja oferuje różne opcje rozszerzenia doświadczeń spotkania, wspierając naszą kreatywność i personalizację. Obecnie wspierane są tylko predefiniowane tła dostarczone przez Microsoft.

Animowane tła na spotkaniach Teams dostępne dla Insiderów

Jak to działa? Nim rozpocznie się spotkanie na ekranie dołączania wybierz Efekty i awatary > Efekty wideo i wybierz nowe animowane tła, oznaczone niewielką ikoną wideo w lewym dolnym rogu miniatury podglądu. W trakcie spotkania możesz ustawić animowane tło, klikając Więcej > Efekty i awatary > Wybierz tło. Funkcja ma jeszcze pewne ograniczenia, w tym:

  • Animowane tła nie są dostępne na słabszych urządzeniach, tj. wymagają przynajmniej 8GB RAM i CPU z 4 procesorami logicznymi.
  • Aktualnie są obsługiwane tylko predefiniowane tła dostarczone przez Microsoft.
  • Używanie filtrów wideo może spowolnić animację tła, jeśli urządzenie jest mocno obciążone.

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być Microsoft 365 Insiderem zalogowanym w Teams Public Preview i korzystać z klienta Teams na Windows lub macOS. Inni uczestnicy spotkania nie muszą korzystać z wersji zapoznawczej Teams.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/animated-backgrounds-in-teams-meetings

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia