Animowane GIF-y w treści maili i inne nowości w Office Insider dla PC

Animowane GIF-y w treści maili i inne nowości w Office Insider dla PC

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/23/2019, 10:14 PM

Liczba odsłon: 1876

Office Insiderzy z kręgu Monthly Channel (Targeted) mogą już testować nową kompilację pakietu (build 11231.20080, wersja 1901). Wprowadza ona kilka nowych funkcji w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Jakie konkretnie są to nowości?

Do Worda i PowerPointa trafiła funkcja wzmiankowania, o której w kontekście aplikacji Office pisaliśmy wiele razy. Oznaczamy nasz kontakt w pliku, podając "@" i jego imię lub nazwisko, aby go oznaczyć. Oznaczona osoba wie, że potrzebujemy jej uwagi w danym miejscu. Komentarze i wzmianki dotarły też do desktopowego Excela: Podtrzymuj konwersacje bezpośrednio w swoim arkuszu dzięki wbudowanemu polu odpowiedzi i powiadamiaj współpracowników, kiedy potrzebujesz ich głosu. Te same nowości na początku miesiąca trafiły do aplikacji Office Insider na Androida i iOS.

Następne na liście zmian są dwie funkcje dla Worda, Excela i PowerPointa. Pierwsza - szybkie wyszukiwanie plików - pozwala łatwo znaleźć plik, nad którym niedawno pracowaliśmy. Wystarczy w polu wyszukiwania na karcie Plik zacząć wpisywać nazwę, a następnie wybrać wynik z listy. Drugą nowością jest zapewnianie dostępności. Jeśli chcemy sprawdzić, czy nie ma problemów z dostępnością dokumentu, klikamy Recenzja > Sprawdź dostępność. Jeśli coś będzie wymagało poprawy, informacja zostanie podana na pasku stanu.

Ostatnie dwie nowości otrzymuje desktopowy Outlook. Pierwszą z nich jest wspomniane już wcześniej dodawanie GIF-ów... ale nie w formie załącznika, lecz animowanego obrazka, osadzonego bezpośrednio w treści wiadomości. Ostatnia zaś nowość dotyczy zebrania wszystkich opcji szyfrowania w jednym miejscu. Znajdziemy je teraz w menu Opcje > Szyfrowanie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia