Andromeda OS z "Trybem Produktywności"?

Andromeda OS z "Trybem Produktywności"?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/2/2018, 6:42 PM

Liczba odsłon: 2022

Andromeda OS jako jeden z modułów w Windows Core to rzekomo powłoka, która napędzać będzie Surface Phone lub urządzenia mu pokrewne. Wszystkie informacje, które na jej temat mamy, to albo ciągi znaków ukryte w plikach systemowych Windows 10, albo nieoficjalne przecieki. Tym razem mamy ich połączenie. WalkingCat dotarł do informacji, wskazujących na "Tryb Produktywności", który prawdopodobnie ma coś wspólnego z trybem dla wielu okien (ekranów), co odróżnia go od zwykłego trybu tabletu.

Andromeda OS

Blisko miesiąc temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje o "dwupanelowym" API, które umożliwia podział zawartości aplikacji na dwa fizyczne ekrany w przypadku urządzeń typu Surface Phone lub na dwa moduły, jeśli korzystamy ze standardowego urządzenia z jednym ekranem. Do nowych informacji dotarł tymczasem WalkingCat. W pliku systemowym SettingsHandler_Display.dll znalazł on odniesienia do Trybu Produktywności (AndromedaProductivityMode), o którego naturze dowiadujemy się nieco więcej:

Leakster odnotował, że dll używany jest przez klasę o nazwie MultiTaskMode (tryb wielozadaniowości), co jakoby sugeruje, że Productivity Mode może być trybem z wieloma oknami, co odróżnia go od trybu pełnoekranowego, typowego dla trybu tabletu w Windows 10. Wygląda więc na to, że mimo pogłosek o porzuceniu Surface Phone'a lub dedykowanego mu systemu firma z Redmond nadal rozwija własną powłokę. Może to wskazywać, że Surface Phone wcale nie będzie skazany na Androida, chociaż z drugiej strony Andromedę potencjalnie można będzie wykorzystać również na urządzeniach już istniejących.

Andromeda OS i Surface Phone to nadal chyba największe znaki zapytania w obecnych działaniach Microsoftu. Sceptycy twierdzą nawet, że oto "wyimaginowana andromeda os ma wyimaginowany tryb produktywności". Niestety, autorzy tych odniesień (mowa o ciągach znaków ukrytych w Windows 10) nie robią absolutnie nic, by rozwiać nasze wątpliwości.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia