Android 10 oficjalnie wydany. To początek długiej drogi na smartfony użytkowników

Android 10 oficjalnie wydany. To początek długiej drogi na smartfony użytkowników

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/4/2019, 10:21 AM

Liczba odsłon: 1093

Mamy to! Testy zostały zakończone, a Android 10 trafił wreszcie na pierwsze smartfony. Oczywiście na czele kolejki stoją telefony Google Pixel, ale pozostali producenci również do niej dołączyli. Do tego grona z pierwszeństwem trzeba zaliczyć między innymi Redmi K20 Pro, OnePlus 7 i 7 Pro oraz nieco zapomniany Essential Phone.

Co takiego zawiera "okrągła" dziesiątka? Przede wszystkim jest to Ciemny motyw oraz rozszerzona nawigacja za pomocą gestów. System został też przystosowany do obsługi urządzeń ze składanymi ekranami. Nowy Android jest też nieco bardziej inteligentny i oferuje nowe opcje szybkiej odpowiedzi bazujące na uczeniu maszynowym. Google deklaruje również, że rozwijając tę wersję systemu kładł szczególny nacisk na prywatność użytkowników. Kompletną listę zmian znajdziecie na blogu deweloperskim Androida.

Jest to również pierwszy Android bez "słodkiej nazwy". Google uprościło nomenklaturę, ograniczając się jedynie do cyfry. Okrągłe 10 to w sumie idealny moment na takie posunięcie. Niestety to, że Android 10 został oficjalnie wydany, to dopiero początek długiej drogi na smartfony użytkowników. Producenci muszą dostosować najpierw nową wersję systemu do swoich autorskich nakładek, co zajmuje często wiele miesięcy. Fragmentacja Androida to nadal problem, ale powoli zmienia się to na lepsze.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia