Amazon App Store trafił do Microsoft Store jako aplikacja lub składnik Windows 11

Amazon App Store trafił do Microsoft Store jako aplikacja lub składnik Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/17/2021, 10:34 PM

Liczba odsłon: 5661

Wiadomo już, że wsparcie dla aplikacji Androida zostanie dodane po premierze Windows 11 oraz że będą one dostarczane poprzez sklep Amazona. Teraz, podobnie jak Windows Subsystem for Android, tak również Amazon Appstore pojawił się w Microsoft Store jako składnik opcjonalny lub aplikacja, a może raczej jej placeholder.

Microsoft do tej pory sprytnie nie pokazał, jak dokładnie wygląda proces pobierania aplikacji Androida na Windows 11. Czy będzie taki sam, jak przy pobieraniu dowolnej innej apki z Microsoft Store, gdy ten będzie na zapleczu łączył się ze sklepem Amazona? Czy może raczej potrzebny będzie osobny klient? Pojawienie się Amazon Appstore w Microsoft Store wcale nie musi oznaczać tego drugiego... choć i tego nie wyklucza.

Appstore

Na początku września do Microsoft Store trafił Windows Subsystem for Android, a raczej jego placeholder. Wskazywać by to mogło, że WSA będzie składnikiem opcjonalnym (tak jak WSL), instalowanym właśnie ze Sklepu. To samo może dotyczyć integracji z Amazon Appstore. Są to jednak tylko nasze przypuszczenia. Dokładny status tych usług ma dopiero zostać przez Microsoft omówiony. Póki co przy produkcie widnieje tylko opis "Amazon Confidential – For testing purposes". Co ciekawe, analogiczny (tyle że od Microsoftu) został umieszczony wcześniej dla WSA.

Amazon Appstore można już sprawdzić w Microsoft Store, choć obecnie produkt jest niedostępny.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia