Alexa z nową funkcją rozpoznawania obiektów codziennego użytku

Alexa z nową funkcją rozpoznawania obiektów codziennego użytku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/24/2019, 6:50 PM

Liczba odsłon: 1063

Alexa, czyli cyfrowa asystentka Amazona, otrzymała nową funkcję o nazwie Show and Tell. Przy jej pomocy na urządzeniach Amazon Echo Show może ona skanować i rozpoznawać obiekty, takie jak przedmioty codziennego użytku domowego czy składniki kuchenne. Funkcjonalność powstała przede wszystkim po to, aby pomagać niewidomym i niedowidzącym w codziennych sprawach.

Funkcja jest obecnie wdrażana w USA na urządzeniach Echo Show pierwszej i drugiej generacji. Po aktualizacji użytkownicy mogą po prostu podsunąć dowolny obiekt przed kamerę urządzenia i poprosić asystenta głosowego o jego zeskanowanie, mówiąc "Alexa, co trzymam?". Działa to na podobnej zasadzie, jak Seeing AI, czyli mobilna aplikacja Microsoftu dedykowana niewidomym.

Jak wyjaśnia Sarah Caplener, szefowa zespołu Alexa for Everyone, Show and Tell inspirowany jest feedbackiem użytkowników o specyficznych potrzebach:

Cały pomysł na Show and Tell zrodził się z opinii od niewidomych i niedowidzących klientów. Słyszeliśmy, że identyfikacja produktu może być wyzwaniem, a klienci potrzebują pomocy Alexy. Niezależnie od tego, czy klient sortuje torbę artykułów spożywczych, czy próbuje określić, który przedmiot pozostawił przy kasie, chcemy uprościć te chwile, pomagając w identyfikacji tych przedmiotów i udzielając klientom informacji, których potrzebują w danym momencie.

Amazon nie wspominał niestety o planach wydania Show and Tell w innych regionach, ale być może firma zdecyduje się na to w przyszłości. Nieco lepiej jest natomiast z Seeing AI, który jest dostępny w kilkudziesięciu krajach, choć niestety bez wsparcia dla języka polskiego.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia