Alec Saunders wróci do Microsoft

Alec Saunders wróci do Microsoft

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 2/4/2015, 2:39 PM

Liczba odsłon: 2157

Firma Microsoft może pochwalić się zespołem zdolnych inżynierów, którzy tworzą popularne i lubiane przez wielu ludzi produkty. Do ich grona już niebawem dołączy były dyrektor wykonawczy koncernu BlackBerry - Alec Saunders. Będzie on piastował stanowisko ewangelisty w dziale Microsoft Ventures.

Alec Saunders już raz był pracownikiem firmy Microsoft. Miało to miejsce ponad 14 lat temu, gdy koncern rozwijał systemy DOS 6 i Windows oraz przeglądarkę Internet Explorer. W swoim wpisie na blogu, Saunders zwraca szczególną uwagę na wiedzę i doświadczenie, jakie nabył pracując dla Microsoft. Przyznał się, że zdobyte umiejętności wielokrotnie i z powodzeniem wykorzystywał pracując dla firmy BlackBerry. Dyrektor wykonawczy kanadyjskiego koncernu przyznaje, że decyzja o zmianie pracy nie była łatwa. Ostatecznie jednak Saunders postanowił wrócić do korzeni i już niedługo będzie piastował stanowisko ewangelisty w zespole Microsoft Ventures.

Dział Microsoft Ventures odpowiada za niesienie pomocy rozwijającym się małym przedsiębiorstwom oraz startupom. Firma Microsoft stara się nie dopuścić do zaprzepaszczenia ciekawych pomysłów, które mogą uczynić nasz świat lepszym. W tym celu koncern służy wsparciem zarówno finansowym, jak i prawnym. Często bywa tak, że zespół posiadający ciekawy projekt marnuje szanse na jego wprowadzenie na rynek z powodów finansowych lub błędnych decyzji, które są następstwem niewystarczającego doświadczenia.

Microsoft Ballmera był skostniałą korporacją, która w szybkim tempie traciła zdolnych pracowników znudzonych rutyną i brakiem perspektywy rozwoju. Ten sam koncern zarządzany przez Satye Nadella to zupełnie inna firma. Świadczyć o tym może chociażby opisana powyżej sytuacja, w której były pracownik postanawia wrócić i wesprzeć giganta nabytymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia