Alan Wake gotowy do powrotu na Xboksa

Alan Wake gotowy do powrotu na Xboksa

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 10/26/2018, 10:32 AM

Liczba odsłon: 1031

Przygody autora bestsellerowych horrorów w miasteczku Bright Falls są dobrze znane wszystkim fanom konsoli Xbox. Tytuł twórców serii Max Payne był ekskluzywną grą na platformie Microsoftu i szybko zdobył wielu fanów. Z powodów licencyjnych Alan Wake został wycofany ze sprzedaży, ale dzięki staraniom Microsoftu i Remedy Entertainment gra jest ponownie dostępna na PC, a wkrótce wróci też na konsole.

Alan Wake rok temu został wycofany z oferty sprzedażowej platform online, takich jak GOG, Steam, Humble Store oraz ze sklepu Xbox. Powodem były problemy licencyjne muzyki w grze. Przed wskazanym terminem wycofania tytułu ze sklepów Alan Wake był wyprzedawany za grosze. Podobnie jest teraz, bo Alan Wake wraca do sprzedaży i na przykład na platformie Steam można kupić grę za 10 złotych.

Ucieszą się również konsolowcy. Thomas Puha, jeden z dyrektorów Remedy Entertainment, zapowiedział, że Alan Wake wkrótce będzie dostępny również na platformie Xbox. To dobra wiadomość, bo Alan Wake jest częścią programu wstecznej kompatybilności, więc do Bright Falls będą mogli wrócić również posiadacze Xbox One. Zbliża się też okres świątecznych wyprzedaży, więc można oczekiwać, że posiadacze konsol również będą mogli liczyć na duże obniżki cen.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia