Aktualizacja oficjalnych maszyn wirtualnych z Windows 11 22H2 Moment 3 Update

Aktualizacja oficjalnych maszyn wirtualnych z Windows 11 22H2 Moment 3 Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/26/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 818

Microsoft wypuścił kolejne aktualizacje oficjalnych, darmowych maszyn wirtualnych z Windows 11 i narzędziami programistycznymi jako środowisko Windows 11 Development Environment (WDE). Wydanie to podnosi numer wersji maszyn do 2306 i wyznacza datę wygaśnięcia 13 września 2023 roku.

Windows 11 Development Environment zawiera wszystko, czego potrzebuje deweloper, aby rozpocząć tworzenie aplikacji na Windows. Darmowe maszyny wirtualne są dostępne dla oprogramowania VMWare, Hyper-V (2. generacji), VirtualBox i Parallels. W najnowszym wydaniu znajdziesz:

  • Windows 11 22H2 Moment 3 Update — build 22621.1848
  • Visual Studio 2022 Community Edition z włączonymi obciążeniami UWP, .NET Desktop, Azure i Windows App SDK for C#
  • Włączony Windows Subsystem for Linux 2 z zainstalowanym Ubuntu
  • Zainstalowany Windows Terminal
  • Włączony tryb programisty

Wersja ta opiera się na najnowszej kompilacji Windows 11 w Stable Channel. Nie jest to jednak, ogólnie rzecz biorąc, najnowsza wersja systemu — to miano należy do wydań Insider Preview w Canary Channel. Wersji tej również nie można aktywować, jako że przeznaczeniem tych VM-ów jest jedynie ewaluacja. Microsoft umożliwia korzystanie z jego oficjalnych VM-ów za darmo, bez potrzeby aktywacji.

VM-y zostały stworzone dla tych, którzy chcą zacząć szybko budować aplikacje na Windows z użyciem najnowszej wersji systemu, narzędziami programistycznymi, pakietami SDK i samplami gotowymi do wykorzystania. Są one też szybkim i łatwym sposobem na sprawdzenie, co najnowsza wersja Jedenastki i Visual Studio mają do zaoferowania.

Maszyny są dostępne w 4 wariantach dla różnych rodzajów oprogramowania do wirtualizacji: VMWare, Hyper-V (Gen2), VirtualBox i Parallels. Wymaganych jest 20 GB wolnego miejsca na dysku.

Jeśli nie potrzebujesz narzędzi deweloperskich, Microsoft udostępnia też czyste obrazy ewaluacyjne Windows 10 i 11.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-free-windows-11-virtual-machines-with-the-moment-3-update/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia