Aktualizacja krytycznej usterki w Windows już jutro

Aktualizacja krytycznej usterki w Windows już jutro

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 4/2/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 4347

Microsoft zdecydował, że przygotuje pozaprogramowo uaktualnienie dla systemów z rodziny Windows, gdzie znaleziono krytyczną usterkę w obsłudze animowanych kursorów i ikon. Jak informuje Christopher Budd na łamach Microsoft Security Response Center Blog, firma zdecydowała się nie wstrzymać do wydania poprawki w drugi wtorek miesiąca, jak to ma w zwyczaju, lecz wzmóc swe wysiłki, tak iż już jutro będzie można załatać tę lukę w zabezpieczeniach.

"Jestem pewien, że ciekawi was, jak to możliwe, że wydajemy tę aktualizację zabezpieczeń tak szybko. Otóż jak już wspominałem w piątek [co relacjonowaliśmy - przyp. red.], o usterce po raz pierwszy dowiedzieliśmy się pod koniec grudnia ubiegłego roku i od tamtej pory pracujemy nad wydaniem stosownego uaktualnienia. Pierwotnie planowaliśmy wypuścić je dziesiątego kwietnia w ramach cyklu wydawania poprawek, lecz ze względu na zwiększone ryzyko , że nasi klienci padną ofiarą ataków, jesteśmy w stanie przyspieszyć testowanie poprawki, aby była przygotowana do rozdystrybuowania do dużego grona odbiorców wcześniej, niż wspomnianego dziesiątego kwietnia." - powiedział Christopher Budd.

Microsoft pracuje przy okazji nad regulacjami prawnymi, by móc ścigać i namierzać napastników, którzy korzystają z ww. usterki, o czym donosi c|net.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia