Aktualizacja dla Xbox One już wkrótce

Aktualizacja dla Xbox One już wkrótce

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 3/6/2014, 3:51 PM

Liczba odsłon: 2765

Kilka tygodni temu koncern z Redmond poinformował o zbliżającej się aktualizacji dla Xbox One. Zgodnie z obietnicą, uaktualnienie wnoszące szereg poprawek i nowości, będzie gotowe do pobrania lada dzień.

Szczegółowe informacje związane z aktualizacją zostały podane na stronie Xbox Wire. Dostarcza ona m.in. usprawnienia do rozgrywek prowadzonych w trybie multiplayer. Gracze będą mogli łatwiej się ze sobą kontaktować, dzięki domyślnie włączonej opcji konwersacji. Wprowadzono również poprawki, które pozwolą na szybszy dostęp do listy znajomych, dodatkowo osoby aktualnie prowadzące rozgrywkę zostaną na niej wyróżnione.

Aktualizacja dostarcza wsparcie dla dźwięku 5.1 Dolby Digital, zestawów słuchawkowych kompatybilnych z Xbox One i zdalnego zarządzania multimediami. Nowo możliwości wprowadzone zostały również do aplikacji Xbox One Smartglass i Internet Explorer. Aktualizacja pojawi się prawdopodobnie na krótko przed wydaniem Titanfall – długo wyczekiwanej gry, która będzie pierwszym poważnym tytułem na Xbox One.

Microsoft poinformował, że w kolejnej aktualizacji zostanie dodane wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych. Zespół pracuje także nad nowością związaną z powiadomieniami dla znajomych.