Aktualizacja Windows Phone 7.8 usuwa funkcje Google

Aktualizacja Windows Phone 7.8 usuwa funkcje Google

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 3/16/2013, 2:47 PM

Liczba odsłon: 3239

Microsoft wznowił aktualizacje systemu mobilnego Windows Phone do wersji 7.8. Firma poprawiła błędy związane z poprzednią kompilacją, ale tym razem aktualizacja na dobre usuwa funkcje synchronizacji z kontem Google.

Kompilacja Windows Phone 7.8 oznaczona numerem 7.10.8862.144 eliminowała przede wszystkim problemy związane z nowymi funkcjami kafelek w ekranie startowym, co było głównym powodem do tymczasowego wyłączenia procesu aktualizacji.


Ekrany ustawień konta Google w systemach Windows Phone 7.8 (po lewej) i Windows Phone 8 (po prawej). W Windows Phone 7.8 po nowej aktualizacji brakuje funkcji Kalendarz i Kontakty.

Teraz, jak donoszą użytkownicy którzy zainstalowali nową paczkę w swoich telefonach, ostatnia kompilacja wyłącza protokół Exchange Active Sync dla funkcji Kalendarz i Kontakty w koncie Google. Ci użytkownicy, którzy będą chcieli na nowo zsynchronizować system Windows Phone 7.8 z kontem Google, będą mieli dostęp tylko do wiadomości e-mail. Microsoft pracuje już nad dodaniem nowych protokołów CardDAV i CalDAV obsługujących powyższe funkcje konta Google, ale użytkownicy telefonów z Windows Phone będą mogli korzystać z nich najszybciej w czerwcu tego roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia