Aktualizacja Microsoft Store w kanałach Dev i Canary

Aktualizacja Microsoft Store w kanałach Dev i Canary

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/5/2024, 2:20 PM

Liczba odsłon: 343

Przedwczoraj ukazały się pierwsze aktualizacje Windows 11 Insider Preview w tym roku. Wydano nowe kompilacje w Canary i Dev Channel. Oprócz tego, co pojawiło się początkowo w oficjalnych changelogach, Microsoft wypuścił jeszcze następnego dnia aktualizację Sklepu dla testerów w tych kanałach. Co się w niej znalazło?

Niejawni testerzy systemu Windows 11 w kanałach Canary i Dev, korzystający z Microsoft Store w wersji 22312.xxxx.x lub wyższej, zobaczą nowe funkcje:

  • Uruchamianie gier Instant Arcade w trakcie przeglądania: w ostatnich miesiącach Microsoft Store otrzymał nową sekcję gier Arcade, która umożliwia błyskawiczne rozpoczęcie gry bez potrzeby instalowania. Teraz możesz uruchamiać te gry bezpośrednio w trakcie przeglądania wyników wyszukiwania. Po prostu najedź na grę i kliknij przycisk "Zagraj teraz".
  • Powiadomienia o zainstalowaniu aplikacji: kiedy zainicjujesz pobieranie z Microsoft Store, otrzymasz powiadomienie, gdy aplikacja zostanie zainstalowana i będzie gotowa do użycia. Można to wyłączyć na stronie ustawień Sklepu.
  • Powiadomienia o zainstalowaniu aplikacji Microsoft Store

  • Poprawiona wydajność podczas instalowania z wyszukiwania lub przeglądania: instalowanie produktów jest teraz trochę szybsze, a animacje – bardziej płynne.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/01/03/announcing-windows-11-insider-preview-build-26020-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia