Aktualizacja Microsoft Edge permanentnie wyłączy Internet Explorera 11

Aktualizacja Microsoft Edge permanentnie wyłączy Internet Explorera 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/19/2022, 1:06 PM

Liczba odsłon: 2165

Internet Explorer utracił wsparcie 15 czerwca tego roku i od tamtej pory nie otrzymuje żadnych aktualizacji. Jego ostateczny koniec na Windows 10 nadejdzie jednak dopiero w lutym. Od pewnego czasu wiadomo, że przeglądarka zostanie permanentnie wyłączona, a w ostatnich dniach Microsoft przekazał więcej szczegółów na ten temat.

Mimo braku wsparcia od czerwca tego roku z aplikacji Internet Explorer 11 nadal można korzystać. Zmieni się to wkrótce za sprawą nadchodzącej aktualizacji, w której Microsoft Edge już na dobre zastąpi wysłużonego IE. Co ciekawe, nie będzie to jednak aktualizacja Windowsa, lecz przeglądarki Edge. Jak to dokładnie będzie przebiegać? O tym pisze Microsoft w nowym komunikacie, którego tłumaczenie możecie sprawdzić poniżej.

Nowe szczegóły na temat permanentnego wyłączenia aplikacji desktopowej IE11, zaplanowanego na 14 lutego 2023 r.

Niespierana aplikacja desktopowa Internet Explorer 11 (IE11) zostanie według planu trwale wyłączona na urządzeniach z niektórymi wersjami Windows 10 w dniu 14 lutego 2023 roku poprzez aktualizację Microsoft Edge, a nie systemu Windows, jak było to wcześniej komunikowane. Wszystkie pozostałe urządzenia, które nie zostały jeszcze przekierowane z IE11 do Microsoft Edge, mają zaplanowane przekierowanie poprzez aktualizację Microsoft Edge zaplanowaną na 14 lutego 2023 r. Zmiana polegająca na użyciu Microsoft Edge, aby wyłączyć IE, ma na celu zapewnienie lepszego doświadczenia użytkownika i pomoc organizacjom w przeniesieniu ich ostatnich pozostałych użytkowników IE11 do Microsoft Edge. Dla przypomnienia — IE11 nie jest wspierany od 15 czerwca 2022 roku.

Organizacje, które już przeszły z IE11 do Microsoft Edge z trybem IE nie będą tym objęte, gdy aplikacja desktopowa IE11 zostanie zgodnie harmonogramem permanentnie wyłączona 14 lutego 2023 r. Uwaga: jeśli chcesz usunąć odniesienia wizualne do IE, takie jak te na pasku zadań i w menu Start, musisz użyć zasady Disable IE przed 14 lutego 2023 r. Jeśli twoja organizacja wciąż posiada zależności wobec IE11, musisz podjąć kroki teraz, aby ukończyć przeniesienie przed 14 lutego 2023 r., w przeciwnym razie ryzykując zakłóceniem biznesu na dużą skalę, jeśli użytkownicy utracą dostęp do aplikacji zależnych od IE11.

Wizualne odniesienia do IE11, takie jak ikony IE11 w menu Start i na pasku zadań, zostaną usunięte w czerwcowej, miesięcznej aktualizacji zabezpieczeń (wydanie "B") systemu Windows, zaplanowanej na 13 czerwca 2023 r. Zostaną one również usunięte w zapoznawczej aktualizacji zbiorczej niezwiązanej z bezpieczeństwem (preview) wybranych wersji Windows 10, zaplanowanej na 23 maja 2023 r.

— Microsoft

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w naszych artykułach:

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia