Aktualizacja Fall Creators Update powoduje problemy na laptopach Razer

Aktualizacja Fall Creators Update powoduje problemy na laptopach Razer

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 10/20/2017, 12:28 PM

Liczba odsłon: 2319

Wygląda na to, że nie dla wszystkich najnowsza wielka aktualizacja systemu Windows była łaskawa, bowiem użytkownicy gamingowych laptopów Razer doświadczają przez jej zainstalowanie sporych problemów technicznych. Jest to spowodowane bezpośrednio poprzez ich niestandardowe sterowniki, które wchodzą w konflikt z najnowszą wersją Windows 10.

Jeden z laptopów Razer

Sytuacja ta doskonale obrazuje to, że spełnienie wymagań sprzętowych stawianych przez wydawców nie zawsze wystarczy, by uruchomić nowe oprogramowanie. Ważną kwestią jest rzecz jasna optymalizacja programów, aplikacji, i jak widać systemu pod konkretne podzespoły i ich sterowniki, w innym bowiem przypadku ryzykujemy masę problemów – w najbardziej katastrofalnych wizjach nawet uszkodzenie sprzętu. W przypadku laptopów Razer na szczęście nie zaszło to tak daleko, gdyż w wyniku instalacji Fall Creators Update ich płytki dotykowe, klawiatura oraz urządzenia korzystające z USB po prostu przestają reagować. Co prawda Razer już podobno pracuje nad rozwiązaniem problemu (w końcu leży on w jego interesie), jednak ta opieszałość w przypadku firmy promującej się na lidera w dziedzinie sprzętu dla graczy jest po prostu zniechęcająca.

Oczywiście podobna sytuacja może się zdarzyć również w przypadku sprzętu zupełnie innego producenta, wszystko bowiem zależy od tego, czy wykorzystywane są w nim niestandardowe sterowniki. Problem pojawić się może również na komputerach, których komponenty od dawna nie otrzymują wsparcia technicznego. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do aktualizacji najlepiej jest wykonać kopie zapasowa oraz punkt przywracania systemu, bowiem może to w przyszłości oszczędzić niepotrzebnego stresu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia