Agenty: nowe niestandardowe copiloty do automatyzacji procesów biznesowych

Agenty: nowe niestandardowe copiloty do automatyzacji procesów biznesowych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/21/2024, 8:30 PM

Liczba odsłon: 251

Na dzisiejszej konferencji Microsoft Build 2024 padło sporo zapowiedzi związanych z Copilotem, zwłaszcza z perspektywy deweloperów i klientów biznesowych, którzy mogą tworzyć własne copiloty i przydzielać im konkretne umiejętności, zadania oraz zakres wiedzy. Jeden ze sposobów wykorzystania copilotów polega na tym, aby działały one jako agenty. Co to dokładnie znaczy?

Microsoft Copilot Studio zyskało nowe możliwości budowania copilotów, które działają jako agenty pracujące niezależnie pod dyktando użytkownika, aby:

  • automatyzować długotrwałe procesy biznesowe,
  • wnioskować w oparciu o akcje i dane/sygnały wejściowe użytkownika,
  • korzystać z pamięci, by wprowadzać kontekst,
  • uczyć się w oparciu o feedback użytkownika,
  • rejestrować prośby o wyjątki i prosić o pomoc.

Microsoft zaznacza, że to dopiero początek, ale z optymizmem patrzy na potencjał tych copilotów-agentów do zapewniania oszczędności kosztów i zwiększania wydajności przy wykonywaniu tych funkcji. Przykładowo copilot "odbiorca zamówień" będzie mógł od początku do końca obsłużyć proces składania zamówienia – od przyjęcia zamówienia, przez przetwarzanie go oraz tworzenie inteligentnych rekomendacji i oferowanie zamienników dla brakujących produktów, po dostarczenie go klientowi.

Te możliwości Copilot Studio są już dostępne dla klientów w Early Access Program. Pełna dostępność powinna nadejść jeszcze w tym roku.

Źródło: https://microsoftcopilotstudio.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-copilot-studio-building-copilots-with-agent-capabilities/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia