Agencje wywiadowcze USA przechodzą na Azure Government, Windows 10 i Office 365

Agencje wywiadowcze USA przechodzą na Azure Government, Windows 10 i Office 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/17/2018, 6:35 PM

Liczba odsłon: 1367

Microsoft ogłosił, że wygrał umowę z rządem USA, dzięki której 17 agencji wywiadowczych i biur zacznie korzystać z Azure Government, Windows 10 i Office. Umowa jest rozszerzeniem wcześniejszego porozumienia między biurem Dyrektora Wywiadu Narodowego i firmą Dell, która licencjonuje produkty Microsoftu rządowi federalnemu. Teraz do chmury Microsoftu przejdzie kolejnych kilka milionów stanowisk.

Azure Government

Amerykański Departament Obrony poinformował, że zamierza przenieść 3,4 miliona użytkowników i 4 miliony urządzeń do chmury, by zyskać taktyczną przewagę na polu bitwy i wzmocnić swoje użycie nowoczesnych technologii. Ten wart 600 milionów dolarów kontrakt, w którym "zwycięzca bierze wszystko", Microsoft wywalczył, rywalizując z takimi konkurentami, jak IBM, Oracle i Amazon.

Dana Barnes, VP grupy bezpieczeństwa narodowego w Microsoft, o umowie twierdzi, że "wzmacnia ona fakt, iż jesteśmy solidną platformą chmurową, której może ufać rząd federalny. Jeśli IC [Intelligence Community] mogą temu zaufać, tak samo może to uczynić DOD [Departament Obrony Stanów Zjednoczonych]". Początkowo w roli lidera tego przetargu stawiano Amazon Web Service. Dlaczego więc wygrał Microsoft? Dana Barnes tłumaczy to tym, że oparte na chmurze, wykorzystujące sztuczną inteligencję narzędzia są "bardzo cenne dla tej społeczności".

Te cenne nabytki to znane dobrze możliwości sztucznej inteligencji, w tym rozpoznawania głosu i tłumaczenia, ale też możliwość obsługi środowisk hybrydowych, które łączą systemy lokalnego przetwarzania danych z systemami chmurowymi. Microsoft wszedł do Wspólnoty Wywiadów (IC) jako drugi gigant technologii. Wcześniej, w roku 2013 kontrakt z CIA podpisał Amazon.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia