Age of Empires II: HD Edition zostanie wydane w edycji rozszerzonej

Age of Empires II: HD Edition zostanie wydane w edycji rozszerzonej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2015, 3:36 PM

Liczba odsłon: 3423

Nieco ponad dwa lata temu Microsoft we współpracy z deweloperem Skybox dał graczom PC kolejną szansę na odkrycie klasycznego RTS-a w odświeżonej wersji HD. Teraz firma zapowiada wydanie edycji rozszerzonej, która na Steamie pojawi się jeszcze w tym roku.

"W ciągu tych dwóch lat gracze stworzyli ponad 10 tysięcy itemów w Steam Workshop i spędzili ponad 50 milionów godzin, trenując armie, formując jednostki i wycinając drzewa. W rzeczywistości więcej osób grało w AoE II: HD ponad 50 godzin, niż żyje w Little Rock, stolicy Arkansas." - pisze Microsoft. W przeddzień drugiej rocznicy wydania gra otrzymała aktualizację do wersji 3.9, poprawiającej ogólne doświadczenie użytkowania. Twórcy skupili się przede wszystkim na zarządzaniu drużynami, zwłaszcza w kontekście bitew i scenariuszy. Podniesiono także wydajność gry, która dotychczas nie radziła sobie najlepiej, gdy na ekranie pojawiała się zbyt duża liczba jednostek i obiektów.

AoE II HD

Pierwsze rozszerzenie (DLC) do Age of Empires II: HD zostało wydane w listopadzie 2013 r. i nosiło nazwę The Forgotten, bazując na fanowskiej paczce rozszerzeń, znanej pod nazwą The Forgotten Empires. Microsoft ogłosił, że nadal pracuje z tym samym zespołem moderów, czego efektem będzie kolejny dodatek do gry: "Tak jak w rozszerzeniu The Forgotten, możecie spodziewać się wielu nowości, wliczając w to nowe cywilizacje, kampanie, tryby gry, jednostki itd. Jeśli skupiacie się bardziej na oryginalnym doświadczeniu Age of Empires II, rozwinięcie nowego kontentu będzie dla was oznaczać możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia i funkcjonalności, które wzbogacą każdego posiadacza [gry]. Od czasu premiery AoE II: HD przeszło długą drogę, a dzięki pomocy zespołu FE i Skybox ten rok będzie jak dotąd najlepszy."

Data premiery drugiego dodatku nie została sprecyzowana - twórcy mówią jedynie o 2015 r. Mamy też wiadomość dla użytkowników starszych systemów operacyjnych. Jako że cykl życia systemu Windows XP zakończył się już rok temu (8 kwietnia), Microsoft zapowiada, że "począwszy od dziś i mówiąc o dalszym rozwoju AoE II: HD, Windows XP nie będzie wspierany w nowych aktualizacjach."

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia