Adopcja Visty i Office'a w biznesie

Adopcja Visty i Office'a w biznesie

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 8/23/2008, 9:05 AM

Liczba odsłon: 3892

Paul Thurrott dotarł do danych statystycznych dotyczących tego, jak Windows Vista, Windows Server 2008 i Microsoft Office 2007 przyjmują się w biznesie. Okazuje się, że całkiem dobrze.

W stosunku do sondażu przeprowadzonego w lutym 2007, kiedy Windows Vista oficjalnie wchodził na rynek, liczba organizacji korzystających, tj. używających bądź testujących, z tego systemu wzrosła z 29% do 48%. Wśród nich co druga twierdzi, że zaskoczyły ją osiągi systemu, które przerosły jej najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o kluczowe funkcje i korzyści, jakie można odniieść decydując się na wybór Windows Vista, czyli ulepszone zabezpieczenia, większa wydajność, usprawniona produktywność itd. Kolejny produkt firmy Microsoft, Office 2007, też dużo zyskał od luteo 2007 - wzrost z 6% do 24%. Drugie tyle ankietowanych będzie wkrótce planowało upgrade do tej wersji, z czego przytłaczająca większość zrobi to w ciągu roku.

Na koniec informacja dla zainteresowanych rozwiązaniami serwerowym. Statystycznie dwóch na trzech amerykańskich specjalistów IT ma nadzieję, że Windows Server 2008 zostanie wdrożony w ich firmach, a 18% jest na pewnym etapie planowania wdrożenia.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia