Adaptacyjny kontroler Xbox dostępny w przedsprzedaży - także w Polsce

Adaptacyjny kontroler Xbox dostępny w przedsprzedaży - także w Polsce

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/11/2018, 8:09 PM

Liczba odsłon: 1456

Niecały miesiąc temu obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Dostępności (Global Accessibility Awareness Day), podczas którego padła zapowiedź nowego kontrolera Microsoftu. Xbox Adaptive Controller to urządzenie inne niż wszystkie, posiadające niemal nieograniczone możliwości rozbudowy i konfiguracji, by sprostać nawet bardzo nietypowym wymaganiom niepełnosprawnych graczy. Kontroler trafił już do przedsprzedaży w polskim Microsoft Store.

Xbox Adaptive Controller

Szerzej o kontrolerze pisaliśmy przy okazji zapowiedzi, kiedy to Microsoft ujawnił najważniejsze cele, założenia i funkcje. Zgodnie z prognozami Xbox Adaptive Controller pojawił się też na jednej z demonstracji na konferencji E3, kiedy to wyposażony w niego gracz ścigał się w nowo zapowiedzianej Forza Horizon 4. Od momentu pojawienia się w polskim Microsoft Store znamy już polską nazwę urządzenia - to Adaptacyjny kontroler Xbox. Poznajemy też bliżej jego budowę, szczegóły techniczne i parametry. Oto, co Microsoft pisze na jego temat:

  • Graj tak, jak Ci wygodnie: Xbox Adaptive Controller to rodzaj koncentratora, który powstał głównie z myślą o graczach z ograniczoną zdolnością poruszania się, by ułatwić im oddawanie się swojej ulubionej rozrywce.
  • Współpracuje z całą gamą różnych urządzeń: Podłącz urządzenia zewnętrzne, takie jak przełączniki, przyciski, podstawy i joysticki, tworząc w ten sposób jedyny w swoim rodzaju kontroler dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Sterowanie przyciskami, gałką i spustami odbywa się za pomocą urządzeń dodatkowych (do kupienia osobno) podłączanych za pomocą wtyczek 3,5 mm (minijack) oraz złączy USB.
  • Zalety społeczności: Kontroler był od samego początku rozwijany w ścisłej współpracy z organizacjami The AbleGamers Charity, The Cerebral Palsy Foundation, SpecialEffect i Warfighter Engaged oraz wieloma członkami społeczności. Zebrane od nich informacje pomogły zaprojektować kształt, działanie, a nawet opakowanie kontrolera Xbox Adaptive Controller.
  • Część rodziny Xbox: Graj na konsolach Xbox One i komputerach z systemem Windows 10, korzystając z dobrze znanych funkcji, takich jak technologia bezprzewodowa i Bluetooth, złącza USB, Copilot oraz stereofoniczne złącze słuchawkowe 3,5 mm.
  • Graj, tak jak lubisz: Używaj aplikacji Akcesoria Xbox na konsoli Xbox One lub w systemie Windows 10, by jeszcze bardziej spersonalizować swój kontroler, programując przyciski i konfigurując profile. Dzięki niej utworzysz wiele profili kontrolerów i zyskasz możliwość natychmiastowego przełączania się między trzema z nich za pomocą wbudowanego przycisku profilu.

Co więcej, dowiadujemy się, że Adaptacyjny kontroler Xbox będzie działał również na komputerach z Windows 7 i Windows 8.1, choć tu jego funkcjonalność będzie ograniczona (nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób). Pozostałe dane techniczne znaleźć można na stronie Xbox.

Adaptacyjny kontroler Xbox można już zamówić w przedsprzedaży na stronie Microsoft Store. Cena na polskim rynku wynosi 359,00 zł, a wysyłka rozpocznie się jesienią tego roku. Warto pamiętać, że chodzi o sam "koncentrator", czyli kontroler bazowy. Wszelkie rozszerzenia (jak te widoczne na grafice) będzie można zakupić oddzielnie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia