AdDuplex: 92 proc. użytkowników posiada Windows 10 w wersji Fall Creators Update

AdDuplex: 92 proc. użytkowników posiada Windows 10 w wersji Fall Creators Update

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 4/26/2018, 7:39 PM

Liczba odsłon: 1374

Oczekując na dużą wiosenną aktualizację Windows 10, możemy zapoznać się z danymi użytkowania innych wersji systemu. Najnowszy raport firmy AdDuplex wskazuje, że aż 92 proc. użytkowników posiada na swoich urządzeniach zainstalowany Windows 10 w wersji Fall Creators Update. Dane zostały opracowane na podstawie użycia aplikacji i gier ze Sklepu Microsoft. Gigant z Redmond nadal nie przedstawił oficjalnych statystyk.

Windows 10 FCU dostępny na 92% komputerów

AdDuplex swoje dane opiera na 5 tys. aplikacji i gier pochodzących ze Sklepu Microsoft, których kod zawiera specjalnie przygotowane SDK. Taka liczba w skali wszystkich komputerów pracujących z systemem Windows 10 nie robi zbyt dużego wrażenia, ale pamiętajmy, że są to dane statystyczne. Sam Microsoft posiada dane, które są mniej optymistyczne, bo podczas marcowej konferencji Windows Developers Day Kevin Gallo powiedział, że na około 600 milionów aktywnych urządzeń z Windows 10 tylko 60 proc. posiada zainstalowany pakiet Fall Creators Update. Różnica trochę ponad 30 proc. między danymi AdDuplex a Microsoftu jest więc spora, ale słowa Gallo nie zostały potwierdzone żadnym raportem.

Windows 10 FCU dostępny na 92% komputerów

Dopóki więc Microsoft nie opublikuje konkretnego raportu dotyczącego wykorzystania Windows 10, szczególnie po aktualizacji Fall Creators Update, musimy zadowolić się informacjami AdDuplex, które aktualnie jako jedyne zostały opracowane przez zewnętrzny ośrodek badawczy. Pamiętajmy też, że już na początku przyszłego miesiąca rozpocznie się konferencja Build 2018 i być może podczas jej trwania Microsoft przedstawi dodatkowe informacje na ten temat.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia