ActiveSync dla wszystkich od poniedziałku

ActiveSync dla wszystkich od poniedziałku

Autor: Barłomiej Wojas

Opublikowano: 8/27/2010, 5:31 PM

Liczba odsłon: 3648

W najbliższy poniedziałek według zapowiedzi Microsoftu w ramach Windows Live Hotmail uruchomiona zostanie usługa ActiveSync. Pozwoli ona posiadaczom niemal 300 mln smartphone'ów na ich łatwą synchronizację z kontami pocztowymi.

ActiveSync wprowadzone została już jakiś czas temu, jednak Microsoft bardzo szybko ograniczył jej odbiorców do grona nielicznych, tłumacząc, iż "koncern jest bardzo zadowolony z tak dużego zainteresowania, ale ogromna ilość rejestracji sprawiła, że musieliśmy czasowo wstrzymać przyjmowanie nowych użytkowników". Nie ujawniono wtedy daty kiedy usługa ponownie udostępniona miałaby być do publicznego użytku. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się dopiero na początku tego tygodnia. W udzielonym dla serwisu CNET wywiadzie Microsoft poinformował, że ActiveSync w ramach Windows Live Hotmail uruchomiony zostanie w poniedziałek, 30 sierpnia.

Wspomniana usługa umożliwi posiadaczom smartphone'ów z mobilną wersją systemu Windows, Android oraz iPhone'a na łatwą i szybką synchronizację z kontem Hotmail wiadomości e-mail, kontaktów oraz zawartości kalendarza. Jeśli ActiveSync będzie aktywny w poniedziałek to użytkownicy kompatybilnych z nim urządzeń będą mogli z niej korzystać, wybierając w telefonie opcję Exchange i wpisując adres serwera m.hotmail.com.