Actiongram dostępny dla wszystkich użytkowników Windows Holographic

Actiongram dostępny dla wszystkich użytkowników Windows Holographic

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/15/2016, 1:17 PM

Liczba odsłon: 1904

Actiongram można określić mianem wirtualnego studia do kręcenia i produkcji holograficznych filmów. Aktorzy, postacie, stwory i holograficzne obiekty są wmontowane w rzeczywiste otoczenie użytkownika podobnie jak w zwykłych aplikacjach Windows Holographic. Actiongram zaprezentowano w marcu, jeszcze przed premierą HoloLens. Teraz, po fazie zamkniętych testów beta, jako aplikacja jest dostępny do pobrania ze Sklepu Windows.

Microsoft określa to mianem MCR (mixed reality capture). Użytkownicy mogą tworzyć swoje unikalne holograficzne historie, wyrażać swoje idee i myśli, wykorzystując otoczenie jako plan filmowy. Obok wirtualnych obiektów twórca ma do dyspozycji zestaw zaawansowanych efektów wizualnych, które w klasycznych warunkach wymagałyby drogiego oprogramowania, komputera i sporej wiedzy technicznej. Jak głosi opis aplikacji, "Actiongram umożliwia nowe formy opowiadania historii. Reżyseruj swoje wideo w rzeczywistości połączonej, miksując hologramy z prawdziwym światem. Wybieraj z eklektycznej i regularnie powiększanej galerii holograficznych postaci, rekwizytów i efektów wizualnych, stworzonych do opowiadania historii".

Aplikacja oferuje następujące funkcje:

  • Wykorzystuj HoloLens do nagrywania wideo w rzeczywistości rozszerzonej i obsadź je rodziną lub przyjaciółmi.
  • Z łatwością osadzaj, obracaj i zmieniaj rozmiar hologramów w twoim rzeczywistym otoczeniu.
  • Wybieraj spośród przepastnej biblioteki gatunków i stylów wizualnych.
  • Możesz oczekiwać nowych hologramów o popularnej tematyce.
  • Udostępniaj swoją twórczość na ulubionych portalach społecznościowych.

Actiongram jest aplikacją nastawioną na przeciętnego użytkownika, co oznacza, że jest z założenia prosta w obsłudze i zawiera pakiet gotowych modeli holograficznych i efektów, które można wkomponować w rzeczywiste scenerie. Dla bardziej wymagających przygotowano też zawartość typu premium do pobrania wewnątrz aplikacji. Są to dodatkowe efekty i modele, wliczając w to niedawno wprowadzoną wirtualną postać aktora George'a Takeia z serialu Star Trek.

Actiongram pobierzemy bezpłatnie na urządzenia z Windows Holographic (a więc przede wszystkim na HoloLens) ze Sklepu Windows. Numer wersji aplikacji to 1.1608.2312.0.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia