Acer planuje powrót do środowiska Windows Phone

Acer planuje powrót do środowiska Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/10/2014, 1:44 PM

Liczba odsłon: 1686

Minęły już przeszło trzy lata, odkąd Acer wypuścił swojego ostatniego Windows phone'a - W4. Teraz firma rozważa powrót do ekosystemu WP - na to przynajmniej wskazuje ostatni raport. Kolejne urządzenia planowane są na przyszły rok.

W4 (znany też jako Acer Allegro) trafił na rynek w czasach Windows Phone 7.5. Acer postanowił wstrzymać produkcję kolejnych Windows phone'ów jeszcze przed ukazaniem się Windows Phone 8. Niedługo potem - w czerwcu 2013 r. - firma ogłosiła plany wydania nowego smartfona w pierwszej połowie 2014 r., który miał zapewnić "unikalne doświadczenie, łączące Win8 i WP8." Słomiany zapał firmy zakończył się jednak błyskawicznie.

Acer

Niedługo później firma przyznała, że Windows Phone to "świetny OS", ale "nikomu nie znany". Z kolei na początku roku jeden z członków zarządu Acera ogłosił, że firma nie może "zaryzykować" z Windows Phone, chyba że jego udziały rynkowe wzrosną. Ostatnie wieści pochodzą z minionej konferencji Consumer Electronics Show w Las Vegas. Przedstawiciele firmy mieli stwierdzić, że rozważają linię smartfonów z Windows Phone, która miałaby ukazać się w pierwszej połowie przyszłym roku. Wszelkie szczegóły pozostają tajemnicą.

Nieoficjalne źródła donoszą, że Acer może pracować nad 64-bitowym smartfonem. Nowy trend, podchwycony od Alcatela, czy może tylko pogłoska? To stanie się jasne za kilka miesięcy... pod warunkiem, że Acer po raz kolejny się nie rozmyśli.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia