Acer planuje powrót do środowiska Windows Phone

Acer planuje powrót do środowiska Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/10/2014, 1:44 PM

Liczba odsłon: 1612

Minęły już przeszło trzy lata, odkąd Acer wypuścił swojego ostatniego Windows phone'a - W4. Teraz firma rozważa powrót do ekosystemu WP - na to przynajmniej wskazuje ostatni raport. Kolejne urządzenia planowane są na przyszły rok.

W4 (znany też jako Acer Allegro) trafił na rynek w czasach Windows Phone 7.5. Acer postanowił wstrzymać produkcję kolejnych Windows phone'ów jeszcze przed ukazaniem się Windows Phone 8. Niedługo potem - w czerwcu 2013 r. - firma ogłosiła plany wydania nowego smartfona w pierwszej połowie 2014 r., który miał zapewnić "unikalne doświadczenie, łączące Win8 i WP8." Słomiany zapał firmy zakończył się jednak błyskawicznie.

Acer

Niedługo później firma przyznała, że Windows Phone to "świetny OS", ale "nikomu nie znany". Z kolei na początku roku jeden z członków zarządu Acera ogłosił, że firma nie może "zaryzykować" z Windows Phone, chyba że jego udziały rynkowe wzrosną. Ostatnie wieści pochodzą z minionej konferencji Consumer Electronics Show w Las Vegas. Przedstawiciele firmy mieli stwierdzić, że rozważają linię smartfonów z Windows Phone, która miałaby ukazać się w pierwszej połowie przyszłym roku. Wszelkie szczegóły pozostają tajemnicą.

Nieoficjalne źródła donoszą, że Acer może pracować nad 64-bitowym smartfonem. Nowy trend, podchwycony od Alcatela, czy może tylko pogłoska? To stanie się jasne za kilka miesięcy... pod warunkiem, że Acer po raz kolejny się nie rozmyśli.