ASUS wprowadza dwusystemową hybrydę

ASUS wprowadza dwusystemową hybrydę

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 1/8/2014, 8:13 PM

Liczba odsłon: 2987

Wśród ciekawostek pojawiających się na trwających targach CES 2014 z pewnością na uwagę zasługuje ASUS Transformer Book Duet. Jego przeznaczeniem są z pewnością klienci, którzy chcą więcej od sprzętu.

Jest to konstrukcja nowatorska. O ile laptopy hybrydowe są na rynku od pewnego czasu, o tyle urządzenia z fabrycznie preinstalowanymi dwoma systemami operacyjnymi dopiero zdobywają rynek. Natomiast rarytasem są urządzenia łączące obie wymienione cechy w jednym. 13,3-calowy ekran dotykowy, Intel Core i7 i 4 GB RAM to bardzo dobre parametry w tej klasie urządzeń. Jak na większego kalibru tablet także 128 GB pojemności dysku SSD to dużo, a to nie wszystko. Stacja dokująca z klawiaturą mieści dodatkowo standardowy dysk twardy o pojemności 1TB plus komplet niezbędnych portów.

ASUS Transformer Book Duet

Praca z dwoma systemami według producenta ma być bardzo wygodna – wystarczy jedno wciśnięcie klawisza, aby przełączyć aktywny system. Na pokładzie znajdziemy zarówno Windows 8.1, jak i Androida w wersji 4.2.2. Zasilanie bateryjne ma starczyć na od 5 (praca na Windows) do 6 (praca na Androidzie) godzin. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak tego typu urządzenie sprawdzi się w pracy z dwoma dość różnymi od siebie systemami. Czy faktycznie sam Windows 8.1 to za mało? Wydaje się raczej, że producenci, decydując się na rozwiązania podobne do Transformer Book Duet stawiają przede wszystkim na trafienie do jak najszerszej grupy klientów, obecnie podzielonych między urządzenia z Androidem, które wciąż są w większości a sprzętem opartym na Microsoftowych „okienkach”. Tym sposobem i jedni i drudzy mogą być skłonni do zakupu tego typu sprzętu.

Póki co ASUS nie podaje dokładnych danych na temat cen, czy daty premiery, jednakże spekuluje się o widełkach między 599 a 699 dolarów (w zależności, czy zechcemy wersję z ekranem FullHD 1080p). W Europie urządzenie zagości w sklepach już wiosną tego roku, tymczasem Amerykanie poczekają aż do lata.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia