API Office'a 365 najbardziej strategicznym dla Microsoftu

API Office'a 365 najbardziej strategicznym dla Microsoftu

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 10/8/2014, 11:32 AM

Liczba odsłon: 2248

Satya Nadella wziął udział w Gartner Symposium ITxpo podczas którego podzielił się założeniami aktualnej strategii Microsoftu. CEO wypowiedział się również na temat produktów dostępnych w portfolio koncernu. Zdaniem Nadelli najbardziej strategicznym API posiadanym przez Microsoft jest Office 365.

Podczas Gartner Symposium ITxpo do Nadelli było skierowane wiele pytań, na które CEO w miarę możliwości odpowiadał. Jedno z nich dotyczyły najbardziej strategicznego dla Microsoftu API. Odpowiedź była nieco zaskakująca, gdyż zdaniem Nadelli to Office 365 jest najważniejszym posiadanym przez koncern interfejsem programowania aplikacji.

CEO Microsoftu argumentował swoją odpowiedź zwracając uwagę na dużą elastyczność Office'a, która przyczyniła się do powstania miliardów nowych kont w usłudze Active Directory systemu Azure. Po chwili zastanowienia całość nabiera sensu. Microsoft boryka się z coraz większymi problemami, aby przekonać klientów do uiszczenia wysokiej opłaty za licencję na system Windows, zaś Azure nie jest tak łatwo dostępne dla zwykłego konsumenta. Office natomiast jest chętnie używany przez klientów zarówno domowych, jak i biznesowych. Z pobieraniem wysokich opłat również nie ma problemu, gdyż na rynku nie ma póki co godnej alternatywy.

Office głęboko zakorzenił się w świadomości użytkowników domowych i pracowników wielkich korporacji. Nowy model dystrybucji oprogramowani oparty na subskrypcji i połączenie go z innymi usługami w chmurze stawia pakiet biurowy Microsoftu na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej strategicznego API.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia