AMD pracuje nad nowymi sterownikami dla Windows 10

AMD pracuje nad nowymi sterownikami dla Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/5/2015, 3:09 PM

Liczba odsłon: 3654

AMD potwierdziło trwające prace nad nowymi sterownikami po tym, jak część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem kart graficznych w nowej kompilacji Windows 10. Jak czytamy na stronie informacyjnej producenta, istniejące sterowniki dla sprzętu AMD są kompatybilne z wczesnymi buildami Technical Preview. Problemy zaczęły występować dopiero w kompilacji 9926.

Zgłaszane problemy dotyczą przede wszystkim kwestii rozpoznawania urządzeń przez system Windows 10. Testujący system użytkownicy pisali na forum Microsoft Answers o "kodzie 43", który pojawia się w Menedżerze urządzeń obok kart graficznych AMD. Problem został podjęty także przez samego producenta, który zapewnia, że podjął już odpowiednie kroki, by go rozwiązać.

Powyższy dialog rozpoczął Gabe Aul, szef działu Windows Insider, zachęcając użytkowników Surface Pro 3 do pobrania z Windows Update zaktualizowanych dla buildu 9926 sterowników do kart graficznych. "Problemem jest to, że WIELU z nas nie może zdobyć najnowszych sterowników graficznych, w szczególności od AMD. Na forum jest o tym pełno postów" - odpowiada jedna z użytkowniczek Windows 10, niejaka Susan Battersby. Temat został podjęty przez AMD Radeon Graphics: "Hej! Pracujemy nad rozwiązaniem, które nadejdzie już niebawem! Sprawdźcie ostatni post Pete'a z @AMD". Zamieszczony przez producenta link prowadzi do strony w dziale pytań i odpowiedzi dla programu Windows Insider. Microsoft udziela tam porad użytkownikom, doświadczających problemów m.in. ze wspomnianym "kodem 43".

Jak zapewnia Pete Leventhal, dyrektor ds. inżynierii oprogramowania z AMD, jego firma pracuje wspólnie z Microsoft nad poprawkami błędów, co stanowi dla nich teraz priorytetowe zadanie. To zdecydowanie dobra informacja dla wszystkich posiadaczy kart graficznych marki Radeon. AMD wykazuje spore zaangażowanie w (znajdujący się de facto w fazie beta!) system Windows 10 i oferuje wsparcie dla doświadczających problemów użytkowników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia