AMD kończy wsparcie dla Windows 8.0

AMD kończy wsparcie dla Windows 8.0

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 5/29/2014, 10:30 PM

Liczba odsłon: 3049

Firma AMD wydała nową wersję beta sterowników Catalyst, która w znaczący sposób poprawia wydajność kart graficznych. Mogą ją przetestować posiadacze Windowsa 7, Windowsa 8.1 lub dystrybucji GNU/Linux. Użytkownicy Windowsa 8.0 będą musieli obejść się smakiem, ponieważ koncern zdecydowała się porzucić wsparcie dla tej wersji systemu.

Wersja 14.6 beta sterownika Catalyst wnosi szereg poprawek, które pozytywnie wpływają na wydajność kart graficznych. Są one przeznaczone głównie dla entuzjastów, którzy od pewnego czasu mogą brać czynny udział w poprawie jakości testowanego oprogramowania firmy AMD. Według oficjalnych danych nowa wersja sterownika wpływa na zwiększenie wydajności w grze Watch Dogs o 25% w przypadku jakości 1080p i o 28% w odniesieniu do rozdzielczości 2560x1600 pikseli. Aktualizacja dostarcza także poprawki błędów w obsłudze technologii Mantle i Eyefinity.

Aby cieszyc się lepszą jakością sterownika, użytkownicy Windowsa 8.0 będą musieli zaktualizować swoje systemy do wersji 8.1. Można tego łatwo dokonać za pośrednictwem aplikacji Windows Store. AMD zdecydowało się porzucić wsparcie dla wspomnianej wyżej wersji, z uwagi na darmowość aktualizacji. Wszystkie pliki odpowiedzialne za kompatybilność z Windows 8.0 zostały usunięte z deskryptorów sterownika. Firma poinformowała również o pełnej kompatybilności nowej wersji beta Catalyst z systemem Ubuntu 14.04. Dodatkowo AMD postanowiło odświeżyć nieco instalator dla dystrybucji GNU/Linux. Jest on teraz bardziej intuicyjny i ułatwia proces instalacji sterownika.

Na koniec należy zaznaczyć, że wersja 14.6 Catalyst jest wydaniem testowym, które może powodować problemy ze stabilnością systemu. Użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację tego sterownika robią to na własną odpowiedzialność.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia