AI ma swoją cenę. Microsoft 365 Copilot nie będzie za darmo. To był tydzień z Microsoft 278

AI ma swoją cenę. Microsoft 365 Copilot nie będzie za darmo. To był tydzień z Microsoft 278

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/22/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1876

Wracamy z kolejnym podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych newsów z ostatnich 7 dni. W dzisiejszym wydaniu To był tydzień z Microsoft zajmiemy się tematami cennika Microsoft 365 Copilot, Microsoft Edge jako czytnika EPUB, nowości w Windows 11 w Dev Channel, nowej domyślnej czcionki i ewolucji stylu dokumentów Office, Bing Chat Enterprise i Xbox Game Pass Core. Zapraszamy do lektury!

Microsoft 365 Copilot będzie płatny

W maju wydawca ogłosił, że z programu wczesnego dostępu do Microsoft 365 Copilot korzysta 600 klientów biznesowych. I choć nadal nie znamy planowanej daty ogólnej dostępności, to wiemy już, że nie będzie to usługa darmowa. Na dzisiejszej konferencji Microsoft Inspire 2023 firma ujawniła szczegóły cennika.

Microsoft 365 Copilot będzie dostępny w cenie 30 dolarów na użytkownika na miesiąc dla klientów komercyjnych Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium, gdy stanie się ogólnodostępny. — ogłosiła firma.

Co ciekawe, tuż po tym ogłoszeniu cena akcji MSFT zaliczyła swój historyczny rekord. W pewnym momencie była wyższa nawet o 5,8%. Po zakończeniu sesji giełdowej cena wynosiła 359,49 USD, czyli o 3,98% więcej niż wcześniej.

Czytnik EPUB wrócił do Microsoft Edge

Przejście przeglądarki Edge na silnik Chromium w 2019 roku postrzegane jest ogólnie jako dobra decyzja, niemniej jednak w tym procesie zagubiło się parę funkcji znanych z oryginalnej wersji. Jedną z nich jest obsługa formatu EPUB. W 2019 roku Microsoft poinformował, że wsparcie dla popularnego formatu cyfrowych książek nie będzie obecne — nie tylko w nowym, ale również w starym Edge.

Czytnik EPUB wrócił do Microsoft Edge

Microsoft poinformował, że czytnik ePUB wrócił do przeglądarki Edge i jest obecny w Edge Canary w wersji 117.0.1989.0. Aby z niego korzystać, należy uruchomić przeglądarkę ze skrótu z dodanym atrybutem w polu elementu docelowego.

Sporo zmian w aktualizacji Windows 11 w Dev Channel

W tym tygodniu ukazała się pierwsza od 29 czerwca aktualizacja Windows 11 w Dev Channel.

Ulepszone udostępnianie lokalnych plików

Zmiany w kompilacji 23506 dotyczą m.in. logowania bezhasłowego w Windows Hello for Business, ostrzeżenia przed niebezpiecznym kopiowaniem i wklejaniem haseł, ulepszonego udostępniania lokalnych plików, nowego Outlook, który stał się teraz aplikacją systemową, doświadczenia Post-OOBE, Windows Copilot, Emoji, dostępu głosowego, kopii zapasowej i przywracania oraz Ustawień.

Nowa domyślna czcionka i zmiana motywu Microsoft 365

Microsoft odświeżył motyw Office'a za pomocą nowej domyślnej czcionki, palety kolorów, stylu i grubości linii, aby uczynić dokumenty nowocześniejszymi i bardziej dostępnymi. Użytkownicy wybrali 1 z 5 kandydatów, który zastąpi do tej pory domyślny font Calibri. Otrzymał on nową nazwę i jest już dostępny dla użytkowników Microsoft 365 Insider Program.

>Domyślne grubości i kolory linii w Office

Aktualizacja wprowadza nowy font domyślny o nazwie Aptos (wcześniej jako Bierstadt), nowy zestaw domyślnych kolorów, większą domyślną grubość linii, nowy domyślny styl dokumentów Word i e-maili Outlook i nie tylko.

Bing Chat Enterprise oficjalnie zapowiedziany

Na konferencji partnerskiej Microsoft Inspire 2023 gigant z Redmond zaprezentował nowy wariant swojego czatbota AI: Bing Chat Enterprise. Na tle wersji konsumenckiej wyróżnia go ochrona danych klasy komercyjnej, w tym to, że dane z czatu nie będą używane do trenowania modeli.

Usługa zapewni organizacjom czat oparty na AI z ochroną danych klasy komercyjnej. Przy korzystaniu z czatbota dane użytkownika i firmy są chronione i nie wyciekną poza organizację. Co do niego wchodzi i z niego wychodzi, pozostaje chronione. Dane czatu nie są zapisywane, a Microsoft nie ma do nich naocznego dostępu. Dane wejściowe/wyjściowe czatbota nie będą też służyły do trenowania modeli AI. Bing Chat Enterprise zaczyna być od dzisiaj udostępniany w wersji zapoznawczej — bez dodatkowych opłat — dla użytkowników Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium.

Xbox Game Pass Core - nadchodzi ewolucja Xbox Live Gold

Microsoft zapowiedział nowy plan swojej usługi subskrypcji gier: Xbox Game Pass Core. Traktowany on jest jako następny krok w ewolucji Xbox Live Gold i stanie się dostępny 14 września. Game Pass Core zapewni graczom dostęp do sieci multiplayer, kolekcji ponad 25 gier i promocji dla członków. Plan będzie dostępny w tej samej cenie, co Xbox Live Gold, czyli 29 zł/miesiąc.

Xbox Game Pass Core

Wraz z tą ewolucją Microsoft żegna się z Games with Gold. Chcieliśmy skorzystać z tej szansy, aby przeobrazić sposób, w jaki dołączamy zawartość do tej subskrypcji. Odkryliśmy, że odpowiedzią na najbardziej atrakcyjny katalog było wykorzystanie wybranych tytułów z naszego katalogu Xbox Game Pass — czytamy na blogu. Wstępna kolekcja obejmować będzie 25 tytułów od Xbox Game Studios, Bethesdy i partnerów.

I to tyle, jeśli chodzi o najciekawsze tematy z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na portalu CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku, Instagramie.

Nie zapomnijcie zajrzeć również do naszych najnowszych artykułów, gdzie ostatnio poruszaliśmy wiele kwestii związanych z Windows 11, Microsoft 365, OneDrive, SharePoint, Outlook, Planner, Teams i nie tylko. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia