AI będzie wyjaśniać błędy w konsoli DevTools w Edge

AI będzie wyjaśniać błędy w konsoli DevTools w Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/30/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 967

Błędy w konsoli narzędzi programistycznych Microsoft Edge mogą być trudne do odczytania. Aby ułatwić ich zrozumienie, wydawca przeglądarki implementuje nową funkcję eksperymentalną, w ramach której błędy będzie starała się wyjaśnić sztuczna inteligencja — Copilot w Edge.

Microsoft Edge Canary został wyposażony w nową flagę Explain DevTools console error with AI. Nie trzeba włączać jej ręcznie, jako że według użytkownika Leopeva64 domyślnie funkcjonalność jest już włączona. Na czym to polega? Teraz gdy w konsoli narzędzi programistycznych (DevTools) pojawi się błąd, obok niego zobaczymy nową opcję poproś Copilota: "Wyjaśnij ten błąd".

Explain DevTools console error with AI

Po kliknięciu tej opcji najprawdopodobniej otworzy się panel boczny Copilot w Edge (oparty na Bing), w którym asystent AI postara się udzielić wyjaśnień. Jeśli flaga jest wyłączona, to obok błędu pojawi się przycisk Wyszukaj ten błąd w Sieci. Całkiem możliwe, że ten standard przyjmie się także w innych miejscach, także w systemie Windows.

Copilot mógłby z powodzeniem wyjaśniać błędy systemowe, które często są dla użytkowników niejasne, choć Microsoft stara się to zmienić.

Źródło: https://mspoweruser.com/explain-console-errors-microsoft-edge-copilot-ai/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia