90% reklam leków w Bing prowadzi do nielegalnych aptek

90% reklam leków w Bing prowadzi do nielegalnych aptek

Autor: Przemysław Dziak

Opublikowano: 8/6/2009, 8:33 AM

Liczba odsłon: 3318

Według raportu firmy KnujOn, zajmującej się walką ze spamem, prawie 90% reklam leków wyświetlanych w wyszukiwarce Microsoftu prowadzi do witryn nieuczciwych aptek internetowych.

Raport został stworzony przy współpracy z firmą LegitScript, która weryfikuje apteki internetowe. Analizę płatnych linków w wynikach wyszukiwania rozpoczęto w czerwcu 2008 roku, kiedy domyślną wyszukiwarką Microsoftu był jeszcze Live Search (Bing „wkroczył” dopiero w czerwcu 2009 roku). Jak wynika ze sprawozdania, zakres działalności nieuczciwych aptek to m.in. sprzedaż leków na receptę osobom nieposiadającym jej czy oferowanie medykamentów niezaufanego pochodzenia. Autorzy raportu wykazali, że są w stanie nabyć podrobione leki z Indii, klikając w jedną z reklam na stronach Microsoftu. Ponadto niektóre odnośniki wskazujące na zupełnie legalne apteki w rzeczywistości przekierowały do nielegalnych miejsc. Autorzy raportu sugerują Microsoftowi bardziej wnikliwą kontrolę reklamodawców Microsoft adCenter.

Raport wyróżnia wyszukiwarkę Microsoftu, jednak autorzy wspominają, że płatne reklamy także w Google oraz Yahoo! prowadzą niekiedy do nie w pełni wiarygodnych witryn.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia