84 cale, rozdzielczość 4K, Windows 10 na pokładzie - oto Surface Hub

84 cale, rozdzielczość 4K, Windows 10 na pokładzie - oto Surface Hub

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/21/2015, 9:15 PM

Liczba odsłon: 3150

Lata pracy nad ogromnymi panelami dotykowymi przyniosły wreszcie realne owoce. Microsoft zaprezentował dziś Surface Hub - 84-calowy ekran interaktywny, dedykowany klientom biznesowym.

Surface Hub to najnowszy projekt z linii Perceptive Pixel, który Microsoft postanowił jednak wypuścić pod marką Surface. Czym (oprócz rozmiarów) urządzenie może wyróżnić się na tle innych ekranów dotykowych? Przede wszystkim dodatkowymi funkcjami, a tych jest tutaj pod dostatkiem. Czujniki, kamery, mikrofony, NFC czy Wi-Fi zapewniają całkiem sporą paletę możliwości.

Surface Hub. Źródło: Neowin.net

Microsoft wylicza najważniejsze parametry i możliwości Surface Hub:

  • 84-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K ze zintegrowanym systemem obliczeń
  • Wsparcie dla multi-touch i multi-pen - obsługa wielu urządzeń dotykowych jednocześnie
  • Zaawansowane czujniki
  • Podwójna kamera, mikrofon i głośniki

Surface Hub. Źródło: Neowin.net

Co można zrobić z tak wielkim ekranem? Możliwości jest wiele: chwytanie i przesuwanie obiektów na ekranie, praca w formie wirtualnej tablicy, praca z trójwymiarowymi modelami, przybliżanie i oddalanie za pomocą gestów, itd. Na ekranie Surface Hub użytkownicy mogą wyświetlać interaktywne prezentacje znajdujące się na ich własnych urządzeniach, połączonych z urządzeniem zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Wszelkie zmiany dokonane w prezentacji na 'wielkim ekranie' zostaną później zapisane w urządzeniach wejściowych.

Niestety, nie jest znana data premiery urządzenia ani też jego przybliżona cena. Ta z pewnością będzie jednak wysoka. Koszt podobnych projektów w przeszłości szacowany był na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia