59 poprawek dla IE, czyli dlaczego warto instalować aktualizacje

59 poprawek dla IE, czyli dlaczego warto instalować aktualizacje

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 6/13/2014, 5:25 PM

Liczba odsłon: 2678

Zgodnie z tradycją, we wtorek Microsoft dostarczył zestaw poprawek dla wszystkich swoich produktów. Skorzystają na nim głównie tablety Surface 2 i Pro 2 oraz przeglądarka Internet Explorer.

Przeglądarka Microsoftu otrzymała, aż 59 poprawek, które usuwają błędy różnego typu. Tylko dwie spośród 59 luk zostały ujawnione publicznie, resztę zgłoszeń gigant otrzymał od indywidualnych osób przez wydzielony do tego celu kanał kontaktowy. Dla porównania, trzy miesiące temu takich doniesień było 18, miesiąc później sześć, zaś w maju tylko dwa.

Użytkownicy oprogramowania, które zostało już zaktualizowane mogą spać spokojnie. Wszystkie osoby, które zwlekają z tą czynnością, narażone są na utratę danych prywatnych oraz uszkodzenie systemu operacyjnego, w wyniku działań przestępców internetowych. Od pewnego czasu, dane na temat ilości luk w różnych produktach Microsoftu są podawane w sposób jawny. Ich duża ilość w tym miesiącu nie świadczy jednak o pogarszającej się jakości oprogramowania giganta. Każda aplikacja jest pisana przez człowieka, a co za tym idzie nie jest bezbłedna. Duża ilość zgłoszonych błędów powinna cieszyć z uwagi na większą dynamikę w ulepszaniu oprogramowania.

Więcej informacji na temat dostarczonych poprawek można znaleźć na przeznaczonej do tego celu witrynie. Pozostaje mieć nadzieję, że już niebawem Internet Explorer stanie się jedną z bezpieczniejszych przeglądarek.