500 mln użytkowników, czyli LinkedIn w liczbach

500 mln użytkowników, czyli LinkedIn w liczbach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/24/2017, 10:31 PM

Liczba odsłon: 4522

LinkedIn zaliczył dzisiaj ważny kamień milowy - jego społeczność użytkowników przekroczyła 500 milionów. Gdy Microsoft dokonał zakupu serwisu w czerwcu ubiegłego roku, ich liczba wynosiła 433 miliony. Baza użytkowników LinkedIn sięga 200 krajów świata. Które z nich najaktywniej korzystają z portalu? Jakie branże i stanowiska są na topie? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań poznacie za chwilę.

Świętując zgromadzenie półmiliardowej społeczności zawodowej w LinkedIn, Microsoft udostępnia garść statystyk. Zacznijmy od aktywnych ofert pracy. Tych w serwisie jest 10+ mln, a wystawia je 9+ mln firm. Każdego tygodnia na portalu pojawia się ponad 100 tys. artykułów branżowych, informujących o nowinkach w świecie profesjonalistów. "Profesjonalna społeczność tych rozmiarów nie istniała nigdy wcześniej" - podsumowuje Microsoft. Rzućmy teraz okiem na obiecane statystyki:

Użytkownicy portalu najczęściej łączą się z:

  • Kraj - Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Miejsce - Londyn
  • Branża - rekrutacja i zatrudnienie
  • Pełnione funkcje - HR

Microsoft podaje, że każde połączenie odzwierciedla 400 nowych osób, którym możemy zostać przedstawieni i z którymi możemy nawiązać współpracę; obejmuje 100 nowych firm, które mogą poszukiwać umiejętności i talentów, które posiadamy; reprezentuje połączenia z przeciętnie 500+ ofertami.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia