300 złotych mniej za Xbox One S na Black Friday

300 złotych mniej za Xbox One S na Black Friday

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/21/2018, 10:32 AM

Liczba odsłon: 3399

Black Friday tuż za rogiem. Za dwa dni setki sklepów na całym świecie, głównie z elektroniką, drastycznie obniżą ceny najbardziej pożądanych produktów - komputerów, konsol, telewizorów. Niestety dotyczy to głównie największych rynków zbytu, czyli Stanów Zjednoczonych, Australii, Japonii czy zachodnich państw Unii Europejskiej. W Polsce czarny piątek na razie raczkuje i nikt nie spędza całej nocy w kolejce po produkty za przysłowiowe grosze.

Do ferworu wyprzedaży dołącza również Microsoft, który przygotował ciekawe ceny konsol Xbox One S oraz Xbox One X i gier. W amerykańskim Sklepie Microsoft nowe konsole Xbox One będzie można kupić nawet o 100 dolarów taniej. Przecenione zostaną też niektóre gry, ale głównie dla posiadaczy usług Xbox Live Gold.

Jak wygląda sytuacja w polskim Sklepie? Na naszym rynku Microsoft skupia się głównie na promocjach konsoli Xbox One S. Te będzie można kupić nawet o 300 złotych taniej. Przykładowo - zestaw Xbox One S z dyskiem twardym o pojemności 1TB i grą Forza Horizon 4 można kupić za 999 złotych. Wcześniejsza cena to 1299 złotych. Podobnie jest w przypadku zestawu z grami PUBG, Rocket League, Sea of Thieves i Fortnite. Sam zestaw startowy Xbox One S z dyskiem 1TB kosztuje 899 złotych. Niestety Microsoft nie przewidział obniżki cen dla Xbox One X w Polsce. To znaczy przewidział, ale możemy już kupić o 20 złotych taniej niż zazwyczaj, bez gry.

Nieźle prezentują się obniżone ceny gier. W polskim Sklepie Microsoft możemy kupić Forzę Horizon 4 w cenie 162 złotych, Sea of Thieves za 124 złote, PUBG za 83 złote, Forzę Motorsport 7 za 124 złote. Najtaniej dostępny jest tytuł Rise of The Tomb Raider, który w ramach Black Friday został przeceniony z 249 złotych na 99 złotych. Battlefield V, Fallout 76 czy najnowsze Call of Duty nie doczekały się niższych cen.

Microsoft nie przygotował żadnych promocji dla akcesoriów Xbox i usług. Wszystkie kontrolery można kupić w standardowych cenach zaczynających się od 259 złotych, a kończących się na nawet 600 złotych. Wszystkie oferty można znaleźć w kategorii Xbox w polskim Sklepie Microsoft.

Pamiętajmy też, że są to ceny preferowane przez Microsoft i nie są obowiązujące dla innych sprzedawców. Szukając najniższych cen, warto sprawdzić oferty innych sklepów internetowych lub przejść się do najbliższego sklepu z elektroniką użytkową.