30 dni = 720 godzin = 43200 minut = Windows 8!

30 dni = 720 godzin = 43200 minut = Windows 8!

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 9/25/2012, 11:14 PM

Liczba odsłon: 3895

Dokładnie za miesiąc na sklepowych półkach zadebiutuje najnowsze dzieło ze stajni Microsoftu: Windows 8. Z tej okazji tuż przed północą z czwartku na piątek rozpocznie się światowa premiera najnowszych produktów. Wydarzenie to odbędzie się w Nowym Jorku i zapewne potrwa kilka, jak nie kilkanaście godzin. Co więcej, na rynku zadebiutuje także najnowszy sprzętowy wynalazek: Microsoft Surface. Tym samym trafi on także do sprzedaży. To jednak nie wszystko! 26 października to także data, a bardziej okolice tego dnia, kiedy na rynek wypłynie wiele modeli smartfonów z Windows Phone 8 na pokładzie. Ale po kolei...

Windows 8:

 • Najnowszy system, z kafelkowym interfejsem dostępny będzie w czterech edycjach: Core, Pro, Enterprise oraz RT. Pierwsze dwie trafią do sklepów, trzecia przeznaczona będzie dla klientów biznesowych, czwarta preinstalowana będzie na urządzeniach z procesorami ARM.
 • Ceny prezentują się interesującą, choć nadal nie zostały ostatecznie potwierdzone. Windows 8 Core z nośnikiem w pudełku zakupimy za około 400 zł, Windows 8 Pro za około 600 zł. Wersje bez pudełek będą nieco tańsze.
 • Ceny uaktualnień także wyglądają zachęcająco: już dziś można skorzystać z uaktualnienia zakupionego komputera z Windows 7 do Windows 8 Pro w cenie 69 zł. W przedsprzedaży dostępne są już także uaktualnienie ze starszych wersji do Windows 8 Pro za 222 zł.
 • Tak atrakcyjne stawki za uaktualnienie i system obowiązywać będą jedynie do 31 stycznia 2013. Potem, zapewne znacząco podskoczą.
 • Windows 8 dostępny będzie także w "edycji" Pro Pack: zawierającej możliwość uaktualnienia do Windows 8 Pro z dodatkiem Windows Media Center. Cena nie jest znana.

 • Wersje pudełkowe dostępne będą w pięciu wariantach schematycznych: jasne - Core, ciemne - Pro.

Microsoft Surface:

 • Tablet, ultrabook, przenośny komputer z odłączaną klawiaturą/osłoną ekranu oraz podpórką. Nowatorki design, pięć wariantów kolorystycznych, świetna specyfikacja.

 • Dwie wersje: Microsoft Surface z systemem Windows 8 RT i procesorem ARM, ekranem 10.6 cala, 32 lub 64GB wbudowanej pamięci, portem USB 2.0 i micro HDMI; Microsoft Surface Pro z systemem Windows 8 Pro i procesorem Intel Core i5, ekranem 10.6 cala, 64 lub 128GB wbudowanej pamięci, portem USB 3.0 i Mini DisplayPort.
 • Ceny obu modeli nie są znane. Według różnych źródeł podaje się kwoty około 2200 zł za pierwszy i 3000 zł za drugi. Inne źródła z kolei mówią o kwotach nawet ponad 5000 zł.
 • 26 października debiut zaliczy Microsoft Surface z Windows 8 RT. Na wersję Pro będziemy musieli poczekać do stycznia 2013 roku.

Windows Phone 8:

 • Obecne urządzenia z Windows Phone 7 (pierwszej i drugiej generacji), innymi słowy żadne, nie otrzymają aktualizacji do Windows Phone 8. W zamian wydana zostanie wersja 7.8.
 • Windows Phone 8 to przede wszystkim nowy ekran startowy, bliższy temu z Windows 8, nowy ekran blokady, aktualizacje wprost z telefonu, NFC, obsługa kart microSD, prawdziwa wielozadaniowość, Internet Explorer w 10 wersji, obsługa procesorów wielordzeniowych, obsługa ekranów o rozdzielczości nawet 720p, Windows Phone Wallet (Portfel), integracja ze Skype, nowe funkcje aparatu fotograficznego i wiele więcej.
 • Windows Phone 7.8 doczeka się przede wszystkim nowego ekranu startowego i nowych trybów aparatu. Inne nowości nie zostały jeszcze potwierdzone.
 • Wielu producentów zapowiedziało już pierwsze smartfony: Nokia: Lumia 820 i 920, HTC: 8S, 8X i 8V i wiele innych: Huawei Ascend W2, Samsung Ativ S...

 • Dla telefonów Nokia Lumia znane są już ceny oraz debiut: Lumia 920 zadebiutuje pod koniec października w cenie około 2600 zł; Lumia 820 w drugim tygodniu listopada w cenie około 2000 zł.

Gorąco zapraszamy także już za miesiąc na relację z nowojorskiego wydarzenia, które będziemy relacjonować na żywo na łamach naszego Portalu. Tym z kolei, którzy planują zakup nowego systemu Windows 8, zachęcamy do zapoznania się z artykułami w dziale Poznaj Windows 8. Tym samym zapowiadamy, że od października liczba publikacji dotyczących nowego systemu będzie systematycznie rosła.

To jednak nie wszystko! Już 3 października do sklepów trafi specjalnie zaprojektowana bezprzewodowa klawiatura Microsoft Sculpt Comfort Keyboard, z nowatorskim rozwiązaniem, dotyczącym klawisza spacji. Cena została ustalona na równowartość 189 zł.

A z kolei wiosną, w okolicach marca i kwietnia na rynek trafi pakiet biurowy Office 2013 wraz z nową platformą Office 365. Już nie wspominamy o nowej aplikacji Skype, Lync, jest tego cała masa... stay tuned!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia