3 nowe problemy z drukarkami na Windows 11 i Windows 10

3 nowe problemy z drukarkami na Windows 11 i Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/15/2021, 4:22 PM

Liczba odsłon: 4588

Problemy z drukarkami i drukowaniem pojawiały się już wiele razy po wydaniu dużych aktualizacji Windows 10, jak też po premierze Windows 11. Właśnie przybyło kilka nowych. Te trzy punkty zostały dopisane do listy znanych problemów z Jedenastką, ale niestety dosięgły też Dziesiątkę. Szczegóły poniżej.

Instalacja drukarek może zakończyć się niepowodzeniem przy próbie jej dokonania poprzez niektóre połączenia sieciowe

  • Problem ten zaobserwowano na urządzeniach, które uzyskują dostęp do drukarek poprzez serwer wydruku z użyciem połączeń HTTP.

Niestandardowe właściwości drukowania mogą nie być prawidłowo dostarczane do klientów serwera wydruku

  • Problem ten nie spowoduje niepowodzenia operacji drukowania, ale klienty mogą drukować jedynie z domyślnymi ustawieniami.

Instalacja drukarek poprzez Internet Printing Protocol (IPP) może kończyć się niepowodzeniem.

  • Dotyczy to organizacji, które udostępniają drukarkę IPP z użyciem połączeń drukarek.

Wszystkie te punkty mają status "Confirmed" ("Potwierdzone") i znalazły się na liście znanych problemów z Windows 11. W sumie lista ma już 6 problemów, z czego tylko 1 został rozwiązany (ten z oprogramowaniem Intel “Killer” i "SmartByte").

Istnieją też problemy z drukarkami, które nie znalazły się na tej liście. O niektórych z nich pisze producent drukarek Brother, a dotyczą one jego urządzeń podłączanych kablem USB. Pojawiły się jednak raporty użytkowników drukarek innych producentów (w tym HP), którzy zgłaszają podobne problemy.