196 Polaków w II rundzie Imagine Cup 2008

196 Polaków w II rundzie Imagine Cup 2008

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 2/27/2008, 2:55 PM

Liczba odsłon: 2776

Microsoft podsumował wyniki pierwszej rundy międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2008. W tegorocznej edycji wystartowało 2090 uczestników z Polski, czyli o ponad 500 osób więcej niż w roku ubiegłym. Po pierwszej rundzie w czterech kategoriach Polacy stanowią ponad 7% wszystkich startujących. Do drugiej rundy rozgrywek zakwalifikowało się już 196 studentów z Polski. Konkurs Imagine Cup, organizowany w tym roku po raz szósty, daje możliwość potwierdzenia własnego talentu, a także zdefiniowania własnej ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego. Jego uczestnicy są jednocześnie bohaterami rozpoczynającej się właśnie kampanii wizerunkowej, której celem jest promocja inicjatyw społeczno-edukacyjnych Microsoft, w tym również konkursu Imagine Cup.

W tegorocznej, szóstej edycji konkursu Imagine Cup wystartowało o ponad 35% osób więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to zarejestrowało się do rozgrywek 1545 studentów z Polski. Po podsumowaniu pierwszej rundy konkursu, Polacy mają swoją reprezentację w siedmiu z dziewięciu kategorii. Trzeba jednak dodać, że 2 z kategorii nadal nie zostały rozstrzygnięte, więc również tu Polska będzie zapewne mieć swoją reprezentację. Największym zainteresowaniem cieszy się Projekt Hoshimi – Bitwa Programistyczna, gdzie po pierwszej rundzie jest 116 uczestników, którzy reprezentują 77 drużyn z polskich uczelni. Kolejnymi kategoriami, które mogą poszczycić się najbardziej liczną reprezentacją polską są: Technologie Informatyczne (33 uczestników), Algorytmy (25 uczestników), Projektowanie Systemów Wbudowanych (12 startujących). W sumie do drugiej rundy rozgrywek konkursowych zakwalifikowało się 196 osób z Polski.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup brzmi: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga chronić środowisko”. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 200 tys. USD. Zmagania są realizowane w dziewięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Projekt Hoshimi – Bitwa Programistyczna, Technologie Informatyczne, Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy i Projekt Interfejsu. Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz szósty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tys. uczestników z ponad 100 państw, w tym 1545 studentów z Polski.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia