13 listopada Motorola pokaże wskrzeszoną serię RAZR z elastycznym ekranem

13 listopada Motorola pokaże wskrzeszoną serię RAZR z elastycznym ekranem

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 10/18/2019, 11:21 AM

Liczba odsłon: 790

Samsung, Huawei i w sumie również Microsoft wyłożyli już swoje karty na stół w kwestii składanych smartfonów. Teraz przyszła pora na kolejnego z gigantów, który w tej materii ma najwidoczniej sporo do powiedzenia - Motorolę. Plotki o tym, że jej legendarna seria RAZR powróci, krążyły w Sieci od dłuższego czasu. Teraz chyba otrzymaliśmy wreszcie potwierdzenie tego faktu, bo producent zaczął rozsyłać zaproszenia na konferencję, która odbędzie się już 13 listopada.

Motorola RAZR new

Zaproszenie zawiera ciekawą animację, w której złożona, klasyczna Motorola RAZR dosłownie roztapia się, ujawniając coś zupełnie nowego. O samym telefonie wiemy niewiele, ale przewidujemy, że podobnie jak oryginał będzie on posiadać dwa ekrany. Tak, jak to rozwiązał Samsung w Galaxy Fold z tą różnicą, że RAZR będzie zamykać się w drugą stronę. To po prostu klasyczny telefon z klapką, który w środku skrywa jednak duży, elastyczny i składany wyświetlacz.

Powiem szczerze, że właśnie ta koncepcja wydaje mi się najciekawsza i najbardziej do mnie przemawia. Taka na przykład Motorola One, posiadająca naprawdę wysoki ekran o niestandardowych proporcjach, aż prosi się o złożenie w pół. Nowa Motorola RAZR może na to pozwolić i będzie to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż to, które oferuje Galaxy Fold. Jednocześnie elastyczny, delikatny ekran będzie chroniony po złożeniu w przeciwieństwie do Huawei Mate X. Czy to oznacza, że pierwsze idealny składany smartfon zrobi właśnie Motorola? Przekonamy się za niecały miesiąc!