12-osobowy czat grupowy w nowej aktualizacji Xbox One

12-osobowy czat grupowy w nowej aktualizacji Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/1/2015, 11:54 PM

Liczba odsłon: 1627

Microsoft wypuścił aktualizację dla użytkowników Xbox One. Jedną z najważniejszych nowości jest rozszerzenie czatu grupowego do 12 uczestników. Funkcja trafia do wszystkich posiadaczy konsoli, również tych, którzy kwalifikują się do testowej wersji "doświadczenia Windows 10". Pozostałe nowości dotyczą m. in. interfejsu systemowego, personalizacji i usługi Game DVR.

"Wszyscy w Xbox One i aplikacji Xbox dla Windows 10 otrzymają dostęp do 12-osobowego czatu grupowego. Uzasadniając to ponad 2200 głosami w Xbox Feedback, rozszerzamy czat grupowy do 12 osób. Funkcja ta będzie działać u wszystkich użytkowników Xbox, Xbox App w Windows 10, a także New Xbox One Experience Preview. (Warto zauważyć: nie będzie żadnej widocznej aktualizacji w waszej aplikacji lub konsoli, wszystko odbywa się po stronie serwera.)" - pisze Microsoft.

Xbox One

Dodatkowo do uczestników programu New Xbox One Experience Preview trafi zestaw kolejnych nowości:

  • Tekstowy czat grupowy z nowymi opcjami komunikacji. Funkcja czatu głosowego jest w New Xbox One Experience Preview połączona z czatem tekstowym. Rozmowę tekstową rozpoczniemy, klikając dedykowany jej przycisk na dole ekranu czatu. Funkcja będzie też dostępna w aplikacji Xbox dla Windows 10.
  • Usprawnione doświadczenie Game DVR. Funkcje przechwytywania znane z Game DVR i (dotychczas istniejącej) aplikacji Upload zostały połączone. W trybie pełnoekranowym aplikacja Game DVR pozwoli nie tylko na oglądanie klipów i zrzutów ekranu, ale i rozpoczynanie i kończenie nagrywania.
  • Nowe animowane awatary. Funkcja ta zyskała wiele pozytywnych głosów w Xbox Feedback. Awatary będą widoczne w nowych miejscach w "nowym doświadczeniu". Użytkownicy nadal będą też mogli powrócić do obrazu gamerpic.
  • Zaktualizowane menu szybkiego dostępu. Przycisk menu na kontrolerze pozwala przypiąć aplikację lub grę do ekranu głównego, uruchomić ostatnio wybraną grę lub szybko wyjść z aplikacji lub gry za pomocą jednego przycisku.
  • Dostęp do nowych ustawień w OneGuide. Obok standardowych ustawień, jak choćby dostosowanie głośności zestawu słuchawkowego, użytownik może zrezstartować lub wyłączyć konsolę bezpośrednio z poziomu OneGuide.

Aktualizacja czatu nie będzie dostępna do pobrania w formie opcjonalnej, lecz zostanie dostarczona automatycznie, podobnie jak choćby aktualizacje Cortany w Windows Phone czy Windows 10. Pozostałe nowości powinny być z kolei dostępne do pobrania dla wszystkich szczęśliwców, którym udało się zakwalifikować w programie New Xbox One Experience Preview.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia