10 tys. USD za grę od Microsoftu

10 tys. USD za grę od Microsoftu

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 3/6/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 2921

Microsoft ogłosił konkurs na grę, stworzoną przy użyciu udostępnionego pod koniec zeszłego roku zestawu narzędzi XNA Game Studio Express. Do wygrania jest 10 tysięcy dolarów.

XNA Game Studio Express to zestaw narzędzi, udostępniony przez Microsoft w grudniu 2006. Umożliwia programistom-hobbystom i niewielkim, niezależnym zespołom developerskim na próbowanie swoich sił w tworzeniu gier pod Windows i - za opłatą wysokości 99 euro rocznie - Xboksa 360. Teraz zaś gigant z Redmond postanowił dać domorosłym twórcom drobną motywację do pracy.

W ramach konkursu, organizowanego pod hasłem Dream-Build-Play, należy stworzyć i przesłać Microsoftowi grę, stworzoną przy pomocy narzędzi XNA Game Studio Express. Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą pieniężną wysokości 10 tysięcy dolarów i publikacją produkcji w systemie Xbox Live Arcade. Konkurs potrwa do 2 lipca.

Zanim jednak bojowo nastawieni programiści będą mogli ruszyć do wyścigu po nagrodę, odbędzie się rozgrzewka. W jej ramach należy wykonać własną przeróbkę gry Spacewar (na X360 lub PC), dołączonej jako przykład do wspomnianego zestawu narzędzi. Autorzy 5 najciekawszych prac otrzymają po 500 dolarów. Więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem.

Aktualizacja! Rozgrzewka została już zakończona i do finału zakwalifikowało się dwóch Amerykanów, Włoch, Francuz i Białorusin. Dziękujemy Panu Mateuszowi Kierepce za czujność.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia