10 najbardziej wyczekiwanych funkcji Microsoft Teams

10 najbardziej wyczekiwanych funkcji Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/11/2022, 1:32 PM

Liczba odsłon: 2410

Microsoft Teams jest jedną z najintensywniej rozwijanych aplikacji Microsoftu. W ciągu ostatnich kilku lat, a szczególnie po wybuchu pandemii, zyskał setki przydatnych funkcji. Nadal jednak jest wiele do zrobienia. Najlepszym tego odzwierciedleniem jest feedback użytkowników dostarczany w Centrum opinii. Czego najbardziej brakuje "Zespołom"?

W tym artykule przyjrzymy się 10 prośbom o funkcje dla Teams, które otrzymały najwięcej głosów w Feedback Hub. Sprawdzimy też odpowiedzi Microsoftu.

1. Możliwość używania wielu kont Teams w tym samym czasie (39 300 głosów)

Microsoft: Dziękujemy za nieustający feedback i cierpliwość. Słuchamy i słyszymy głośno i wyraźnie, że potrzebujecie obsługi wielu kont służbowych w aplikacjach desktopowych Teams. Kontynuujemy nasze prace, aby móc to obsługiwać, w tym aktualizujemy naszą obecną architekturę aplikacji, aby zapewnić solidną wydajność i funkcjonalność. Biorąc pod uwagę złożoność tych prac, celujemy w drugą połowę roku kalendarzowego 2022, aby móc dodać wsparcie. Poinformujemy cię, gdy będziemy mieli lepsze wyczucie dat. Dziękujemy.

2. Włączenie transferu projektu (kanału) z jednego zespołu do drugiego (34 600 głosów)

Microsoft: Nadal jest to w naszym backlogu ze względu na priorytety pracy nad innymi elementami. Zaktualizujemy [ten wpis], gdy będzie więcej do przekazania.

3. Możliwość usuwania prywatnych czatów (25 200 głosów)

Microsoft: Dziękujemy za głosy i komentarze dotyczące tej funkcji. Zespół jest w trakcie finalizowania projektów usuwania prywatnych wątków czatu. Zaktualizujemy [ten wpis], gdy będzie więcej do przekazania o postępach.

4. Dołączenie kalendarza grupowego Office 365 do zespołów (24 000 głosów)

Microsoft: Kalendarz grupowy jest priorytetem dla zespołu, a zespół funkcjonalności kontynuuje nad nim prace. Zaczniesz widzieć kilka stopniowych ulepszeń. Nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej szczegółów i ram czasowych.

5. Dodanie możliwości archiwizacji kanałów (21 200 głosów)

Microsoft: Ta pozycja pozostaje w backlogu.

6. Włączenie przenoszenia rozmów do różnych kanałów (12 200 głosów)

Microsoft: Jeśli masz już post, który chcesz pokazać w innym kanale, możesz edytować wiadomość i udostępnić go na innym kanale ("cross-post"). Spowoduje to dodanie posta najwyższego poziomu do innego kanału, ale nie będzie zawierał pełnego zestawu odpowiedzi. Będziemy mieć na uwadze tę prośbę, gdy w przyszłości będziemy rozwijać funkcję publikowania na innym kanale, i aktualizować [ten wpis], jeśli stan się zmieni.

7. Włączenie wyszukiwania pełnotekstowego dla Wiki (11 100 głosów)

Microsoft: Ta funkcja jest teraz w backlogu. Poinformujemy Cię, gdy będziemy mieli więcej szczegółów do przekazania.

8. Możliwość tworzenia kopii zapasowych, eksportowania, drukowania i archiwizowania (11 100 głosów)

Microsoft: Dziękujemy za nieustanny feedback, zespół sprawdza ten element. Dostarczymy aktualizację, gdy tylko będzie dostępna.

9. Włączenie funkcji pobierania plików, aby umożliwić wybór miejsca docelowego (10 900 głosów)

Microsoft: Zespół aktywnie pracuje nad tą funkcją. Będziemy dostarczać kolejne aktualizacje w miarę przechodzenia przez proces rozwoju. Prosimy o przesyłanie głosów i opinii!

10. Dodanie możliwości rysowania przez uczestników spotkania na wspólnym ekranie (10 800 głosów)

Microsoft: Dziękujemy za nieustanny feedback. Z przyjemnością informujemy, że trwają prace nad tą funkcją. Dostarczymy aktualizację, gdy tylko będzie dostępna.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni odpowiedziami Microsoftu. W przeciwieństwie do feedbacku o zmianach, których potrzebuje Windows 11, w przypadku Teams nie mamy wrażenia, że opinie i prośby lądują w niszczarce. Przynajmniej te opinie, które zyskały najwięcej głosów "za", zaczęły być adresowane przez deweloperów aplikacji i z czasem się w niej pojawią.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia